54 obserwujących
5312 notek
1891k odsłon
  139   0

Niech szewc pozostanie przy kopycie

Przeglądając wiadomości w internecie znajduję kuriozalny tytuł:

"Duda zxnów się spóźnił..."

Znalazł się sędzia sportowy ze stoperem w ręku, który politykę traktuje jakby to był sprint. Polityka tyo raczej supermaraton. A tu stoper czy fotokomórka są zbędne. To jest błąd ignorantów, którzy nigdy nie słyszeli o uwzględnianiu właściwej perspektywy. Daj chłopu zegarek...

Króluje internetowa bezmyślność.

Media  marnują swój i odbiorców czas zajmując się bankrutem politycznym. Tu trzeba by zacytować replikę węgierskiej minister, która radziła kierowcy F-1 żeby "szewc pozostał przy kopycie." Tę radę powinni wziąć sobie do serca niektórzy pseudopolitycy oraz ich zwolennicy.

W polityce liczy się perspektywa długofalowa, zarówno wstecz jak i wprzód.

Polityka jest częścią długofalowego procesu społecznego rozwoju cywilizacyjnego, którego ramy wyznaczyła ewolucja, która  determinuje dwa procesy: narodowej współpracy i międzynarodowej rywalizacji oraz poszukiwania aliansów. Ktoś, kto tych uwarunkowań nie respektuje nie powinien próbować  brać się za politykę.

A tu media zajmują się masowo politycznym bankrutem, który został oddelegowany do Polski by szkodzić. Można oczywiście próbować tłumaczyć Tuska i wskazywać na odmienną koncepcję i strategię polityczną jeśli chodzi o prowadzenie polskiej polityki. Ale taka strategia musiałaby opierać się na  realistycznej koncepcji świata i wizji celu oraz dróg jego osiągnięcia. Tymczasem pseudopolityk taki jak Tusk rozumie politykę jedynie jako arenę do prowadzenia prostackich gier partyjnych i prób przechytrzenia i eliminacji przeciwników politycznych.

A tego zrozumienia całej rzeczywistości Tusk jest pozbawiony, bo wychował się w niesprzyjającym takiej refleksji środowisku społecznym i brak mu pogłębionego ogólnego wykształcenia w zakresie antropologii i nauk społecznych. Szewc powinien więc pozostać przy swoim kopycie. Ale czy pozostanie, ze swoją mentalnoscią ? Jak wiadomo, szewc zazdrości plebanowi, że prałatem został.

Trudno oczekiwać jednak żeby szewc pozostał przy kopycie, skoro dostał zlecenie. A jakie to zlecenie ? Poczytajmy tekst Janeckiego:

https://wpolityce.pl/polityka/560766-wiele-wskazuje-na-to-ze-realizowany-jest-rozbior-polski


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale