zetjot zetjot
675
BLOG

Wybierali, wybierali... aż wybrali sejm rozbiorowy

zetjot zetjot Polityka Obserwuj notkę 53

Ten wybór będzie jeszcze bardziej komentowany niż wybory w 2007 r.

Może zresztą poszerzmy spektrum wyborów i przyjrzyjmy się motywom stojącym za poprzednimi wyborami.

Gdy Kwaśniewski wygrywał prezydenturę, to stało za tym subkulturowe zapotrzebowanie na "swojego chłopa", co to lubi wypić, zatańczyć, pokombinować, a i skłamać zręcznie też potrafi.

Gdy Platforma wygrywała w 2007 r. to stała za tym kampania marketingowa oparta na popkulturowym kontraście PO - cool : PIS - obciach.

W 2015 Platforma miała tyle za uszami, że, szczególnie dzięki Komorowskiemu, sama stała się ucieleśnieniem obciachu i przerżnęła.

W 2023 do akcji weszła nowa grupa o dziwnym charakterze subkulturowo-popkulturowym czyli owe słynne Julki z ośmioma gwiazdkami na teczowym sztandarze i światem odwróconym na opak, dołączając tym samym do zgnilego Zachodu. Jest to świat oparty na kłamstwie, nienawiści i przemocy, zatem jego żywotność jest z góry ograniczona, bo jakie kompetencje posiadać mogą uczniowie czarnoksiężnika ? Wyłącznie destrukcyjne, a więc będą niszczyć świat zbudowany przez PIS. A jak już uda im się coś zniszczyć, to usiądą i z satysfakcją powiedzą: no i nie ma piniędzy, nie ma niczego, jest równość nareszcie.

Jakie menu rozbiorowe zaoferują nam macherzy z antypisu ?

Ja stawiam na od z dawien dawna zapowiadaną likwidację ALFABETU, bo po co ludowi alfabet:  "precz z CBA, IPN, ABW, TVP"

Co pójdzie na pierwszy ogień  ?

Od czego zacznie się rozbiórka Rzeczypospolitej, bo co do intencji tych ludzi watpliwości być nie może.

Jak głosi mądrosć ludowa "Prawda w oczy kole", więc na pierwszy ogień pójdzie TVP. Zbyt duży sukces odniosła, wymysliła szałowe programy muzyczne, koncerty, biesiady, seriale. To wszystko odbywa się w kapitalnie przygotowanej scenografii i niebalalnych strojach artystów. Nie mam czasu na oglądanie, ale tyle widzialem. I ten pomysł z TVP Wilno i ten polonez odtańczony na placu w Wilnie przez 200 par.

Na takie brewerie pan Rostowski piniędzy nie miał i mieć nie będzie. Będziecie państwo mogli oglądać pogadanki w wykonaniu pana Komorowskiego i jego  małżonki, kapelusze Hołdysa i buźkę Krzysztofa Skiby..

Ktoś ma jakieś inne sugestie ?

Co będzie kolejne ?

Walka z megalomanią narodową, niech żyje mikromania. Po co nam kosztowne CPK kiedy Czaskoski ma port w Berlinie.

Potem przyjdzie czas na CBA, bo skoro jest zaprzyjaźniony NIK, to po co CBA ?

 W polskich mediach pojawiły się już propozycje reakcji na ten zamach stanu, bo to był przecież pełzający od dawna zamach stanu uzgadniany na unijnych salonach.

https://wpolityce.pl/polityka/667550-trzy-wielkie-klamstwa-opozycji-klamstwa-zalozycielskie

Ale ja skoncentrowałbym się na tworzeniu, zgodnie z zaleceniami teoretyków wolności, takich jak Acemoglu i Robinson, obywatelskich struktur lokalnych, równoległych do struktur politycznych. Ja tu widzę spore pole do popisu dla różnego rodzaju wolontariuszy, młodzieży i emerytów oraz fachowców z różnych dziedzin społecznych. Można tworzyć koła na rzecz dobra wspolnego, w których prowadzono by wyklady wyjaśniające precyzyjnie, co podkreślam, PRECYZYJNIE, źródła kryzysu w jakim pogrąża się Zachód. I taki ruch jest niezbędny jeżeli chcemy uniknąć rozlania się tych tendencji na Polskę i grożącej nam narodowej katastrofy.

Musimy pamiętać, że siły opozycji nie mają żadnego programu dla Polski , więc niejako z automatu należy załóżyć, że wejdzie w ruch agenda negatywna związana z demontażem Polski, a na to pod żadnym pozorem nie możemy się zgodzić.

Trzeba być gotowym, na wypadek gdyby rządy przejęła opozycja, na próby demontażu tych elementów państwa jakie stworzył PIS. Na każdą taką próbę, czy to będą jakieś czystki w TVP czy w wojsku, czy próby obcinania różnych funduszy powinna nastąpić natychmiastowa reakcja organizacji obywatelskich w przestrzeni publicznej. W razie czego należy podjąć konfrontację siłową by do takich dzialań nie dopuścić. Bo w sytuacji działań negatywnych mozliwy jest tylko jeden scenariusz - uruchomienie kostek domina, a w takim przypadku niezbędna byłaby interwencja wojska, by zapobiec kolejnymu rozbiorowi.  Już przed 11 listopada to wszystko powinno być dokladnie przemyślane.

Pokazcie więc co potraficie. Bo pokazów nieudacznictwa mieliśmy już za wiele. Bo taki demontaż Polski zagraża także Ukrainie, która, bez politycznie zdeterminowanego polskiego zaplecza padnie ofiarą Rosji i będziemy mieli Putina na granicy, co się może skończyć fatalnie. Więc warto pomyśleć jednak zanim nastąpi kolejna szkoda, bo szkody lubią chodzić parami, a w tym przypadku nawet seriami, jak kostki domina...

Najbardziej niebezpieczna byłaby, w świetle narastającej grożby globalnego konfliktu, próba majsterkowania przy MON, bo kombinacja Tusk - Siemoniak jest śmiertelnie niebezpieczna.

https://wpolityce.pl/tygodniksieci/667732-czy-nie-zauwazylismy-ze-iii-wojna-swiatowa-juz-wybuchla

I chyba już widzicie do czego mogą doprowadzić wyborcze wybryki niezrównoważonych patafianów.

https://wpolityce.pl/polityka/668639-straszne-ze-polacy-nie-zdaja-sobie-sprawy-za-czym-glosowali

Widać, że wiele osób podziela moje oceny.

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka