zetjot zetjot
416
BLOG

Czemu na Węgrzech nadal rządzi Fidesz a w Polsce PIS traci wladzę ?

zetjot zetjot Polityka Obserwuj notkę 37

Sprawa jest dość prosta i udowodniona. W Polsce dużę wpływy miała zawsze targowica będąca pod wpływem sąsiednich państw  a jak silna była dowodzi utrata niepodległości i zabory. Niewiele się z historii Polacy nauczyli. Oprócz targowicy występuje też silny nurt małpiarstwa, wspierającego targowicę, oddziedziczony po środowiskach arystokratycznych małpujących francuszczyznę..

Na Węgrzech, z racji odmiennego położenia geopolitycznego i geostrategicznego ten problem nie występował w takiej skali jak w Polsce,  więc zakres zagrożenia był mniejszy, bo  tylko z Zachodu (austriacka monarchia Habsburgów), stąd większy realizm obywatelski. Dlatego Węgrzy mieli większe Pole manewru. I nie dają się nabrać na numery, bo pamiętają aliancki  rozbiór kraju po II WŚ.

A głos targowicy słychać wyraźnie tu w s24. Rozpad umysłu wywołuje utratę realizmu. Spójrzmy na ten aspekt umysłu.

Mówi się, że oni mają coś na sumieniu. Oczywiscie chodzi o platfusów.

Na sumieniu ?

Uważam takie sformułowanie za niestosowny, bo niezasłużony w tym konteście komplement. Oni przecież żadnego sumienia nie mają, to są umysły w stanie rozpadu.

No to gdzie oni to mogą mieć ?

Jak sugerują to podsłuchane taśmy, mają to głęboko w de. Jak z tego wynika trudno w stosunku do nich stosować normalne  moralne standardy.

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka