6 obserwujących
26 notek
32k odsłony
  162   1

Fundacji nie ma, ale dach Obajtkowi pozostał

Obajtek przekazał swój pałacyk w użytkowanie organizacji "Handicap Zakopane", objętej patronatem prezydenta Dudy. Na marginesie, użytkowanie nie jest darmowe, a mąż prezeski fundacji pracuje dla wód geotermalnych ojca Tadeusza Rydzyka. 


Naturalnie, to przypadek. Ale idźmy dalej.

Pałacyk znajduje się pod Borkowem Lęborskim. Obajtek kupił go w 2017 roku, po czym nieodpłatnie przekazał Fundacji "Kresy RP", która miała w nim urządzić ośrodek pomocy, m.in. dla chorych na zespół Tourette'a.

Dworek był jednak w ruinie. Do jego remontu dołożył się resort kultury. "Kresy RP" dostały największą przewidzianą dotację - 800 tys. złotych.

Dobrą passę remontowe dworku Obajtka przerwała pandemia covid19. I dlatego na "obajtkowej scenie" pojawił się wspomniany już na początku "Handicap".

Zgodnie z danymi resortu Glińskiego, zakres prac remontowych obejmował roboty przy konstrukcji dachu, wymianę elementów konstrukcyjnych mansardy, wykonanie stropu drewnianego nad poddaszem, wymianę elementów dachu głównego, odtworzenie lukarn i wolich oczek, deskowanie i ołacenie połaci dachowej, pokrycie dachu dachówką karpiówką oraz obróbki blacharskie. 

I to są fakty. Podatnicy zapłacili za remont własności prezesa Obajtka.

Kończąc. W czwartym kwartale 2020 roku zadłużenie netto spółki PKN Orlen wyniosło 13,1 mld zł. W porównaniu do pierwszego kwartału tego samego roku wzrosło o 8,9 mld zł. Wojciech Jasiński ustąpił z funkcji prezesa spółki w lutym 2018 roku. Zgodnie ze sprawozdaniem finansowym Orlenu za rok 2017 spółka była w tamtym okresie zadłużona na 761 mln zł. Zresztą Pcim dziś tonie w długach. Długach zaciągniętych przez Obajtka.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale