6 obserwujących
26 notek
32k odsłony
  130   0

Czas rozliczyć ministra Macierewicza

Małgorzata Wassermann przekazała, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie są informowane o postępach w pracach zarówno przez komisję Antoniego Macierewicza, jak i prokuraturę.

Co więcej, Pani Poseł Wassermann domaga się również audytu działań, a mówiąc inaczej braku działań Antoniego Macierewicza. Macierewicza i jego komisji, czerpiącej każdego miesiąca grube miliony złotych na pozorowane śledztwo. Sam Macierewicz funkcjonuje w ramach prawnych i w ramach przywilejów - ministra. Samochód służbowy, ochrona. 

A chyba wszyscy mamy świadomość, iż od 6 lat PiS sprawuje władzę absolutną. I absolutnie, Macierewicz niczego nie wytropił.

- Minęło 11 lat i chciałabym wiedzieć, dlaczego mija tyle czasu i nie wiem, na jakim etapie jest komisja i prokuratura - dodała Małgorzata Wassermann.

Na tym nie koniec.  Wdowa po Tomaszu Mercie, Magdalena Merta, w rozmowie z Gazeta.pl powiedziała, że należy sporządzić audyt podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. - Jest więcej osób, które miały i mają wątpliwości co do. sprawności podkomisji - dodała.

Córka Zbigniewa Wassermanna została również zapytana, czy ona i inne rodziny ofiar katastrofy, są informowane o postępach w pracach komisji. - Jeżeli chodzi o prokuraturę, nie mamy żadnych informacji. Nie mam żadnej wiedzy, na jakim etapie jest postępowanie i co się tam dzieje - powiedziała.

Z kolei, Antoni Macierewicz powiedział już w marcu, że liczy na to, że raport pisemny podkomisji smoleńskiej będzie mógł zostać przyjęty. Podkreślił, że ze względu na pandemię nie mogą spotkać się wszyscy członkowie, aby sprawę przegłosować.

Trudno to skomentować. Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale