21 obserwujących
1201 notek
881k odsłon
41 odsłon

Europa wstaje z kolan?

Wykop Skomentuj11

PRAWO. Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło wczoraj projekt ustawy zakazujący kobietom noszenia w miejscach publicznych muzułmańskich zasłon, takich jak burka czy nikab.

Za projektem ustawy głosowało 335 deputowanych, w tym głównie politycy rządzącej centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) oraz nieliczni reprezentanci radykalnej lewicy. Przeciw projektowi oddano tylko jeden głos. Większość deputowanych głównej siły opozycyjnej, Partii Socjalistycznej (PS), nie wzięła udziału w głosowaniu. Francja będzie drugim, po Belgii, krajem europejskim, gdzie zostanie wprowadzony zakaz noszenia muzułmańskich zasłon całkowicie zakrywających kobietę od stóp do głów. (PAP)

Mam nadzieje że to pierwsze kroki w strone normalności europejskiej...Oby był to poczatek odchodzenia od lewicowego pojmowania słowa "tolerancja", czyli ustepujemy przed wszystkimi pozwalając na wszystko.

Myślę że nastał czas przechodzenia na normalną zdroworozsądkową politykę wobec imigrantów. Powinna zapanować rzeczywista równość między cwyilizacją europejską a resztą szczególnie chodzi o arabską. Jeżeli muzułmanie chcą mieć prawo do noszeina np. burek to chrześcijanie muszą mieć prawo do noszenia np. krzyży w Arabi Saudyjskiej, Emiratach itp. To będzie oznaczało prawdziwą tolerancję a nie hipokryzję wynikającą z politycznej poprawnosci. Muzułmanie w Europie przekonują iż islam to religia pokoju, więc nie widze przeszkód by wymagać od nich poszanowania praw chrześcijan u nich.

Jeśli odmówią należy stosować wobec ich symboli religijnych takie same zasady jakie np. w ZEA obowiazują innowierców. To jest prawdziwa równość. Mam nadzieję że takie będą nastepne kroki państw Europy oraz UE.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale