Blog
życie społeczne
Mateusz Cibor Ciborowski
Mateusz Cibor Ciborowski historyk, dziennikarz
0 obserwujących 139 notek 48945 odsłon
Mateusz Cibor Ciborowski, 7 sierpnia 2017 r.

Czy chcielibyśmy mieć króla?

48 1 1 A A A

W Polsce gościł Książę Wilhelm, z księżną Katarzyną oraz z dwójką swoich dzieci Jerzym i Szarlotą. Wizyta trwała kilka dni od 17 lipca. Wielu naszych rodaków na trasie przejazdu oraz w miejscach obecności książęcej rodziny tłumnie ich witała.

Czy to tylko plotkarska ciekawość rodem z serwisu „Pudelek”?

Naturalnie magazyny i portale plotkarskie podkręcają książęcą wizytę, jako niebywałe wydarzenie dla wszystkich Polaków. Naturalnie część ludzi wyszła oglądać naszych gości ze zwykłej podsycanej ciekawości, która przecież zawsze towarzyszyła wszelkim przejazdom dworów monarszych.

To jednak wydaje się, że możemy widzieć w tym zainteresowaniu zobaczenia książęcej rodziny coś więcej jak tylko próżną ciekawość.

W dobie braku autorytetów i czynników związanych ze zjednoczeniem państw i narodów król i jego rodzina jest zawsze czynnikiem jednoczącym, zespalającym i budującym poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście jedynie dobry monarcha dbający o swój lud, kochany za swą mądrość i dobroć może wokół siebie zjednoczyć cały naród.

Pamiętamy jak 4 lata temu cały świat czekał na narodziny księcia Jerzego.

Dlaczego? Bo może wszyscy tęsknimy do monarchii, do kogoś, kto przez wiele lat będzie stał na czele państwa czy narodu? A następnie przekaże swoją władzę swemu synowi czy córce?

Naturalnie, gdy zapytać większość ludzi czy chciałaby mieć króla to odpowie, że nie. Jednak może jeszcze nadejdzie taki moment, że uświadomimy sobie, że po prostu fajnie by mieć króla. Dziś jednak wszyscy Ci, którzy mówią o wprowadzeniu w naszym kraju monarchii nazywani są zaściankiem, lub traktuje się ich, jako wariatów delikatnie mówiąc. W każdym razie nikt ich nie traktuje dziś poważnie, co mimo wszystko nie przeszkadza nam witać brytyjskiej rodziny książęcej tłumnie. Może będziemy kiedyś mieli odwagę powiedzieć, że tęsknimy za monarchią. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

A dalej widziałem pod słońcem, że to nie chyżym bieg się udaje, i nie waleczni w walce zwyciężają. Tak samo nie mędrcom chleb się dostaje w udziale ani rozumnym bogactwo, ani też nie uczeni cieszą się względami. Bo czas i przypadek rządzi wszystkim.” (Koh.9,11)

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Strzeżcie się fałszywych proroków Protest w sejmie trwa w najlepsze. „Mamuśki”...
  • @Autor W szkole mojego syna jest chłopiec będący muzułmaninem i szkoła zapewnia mu...
  • @Autor A hitlerowcy zabijali krocząc z napisem "Got mit uns".

Tematy w dziale Polityka