Zygmunt Białas Zygmunt Białas
589
BLOG

Co działo się 10 kwietnia 2010 roku - 10.04.2021.

Zygmunt Białas Zygmunt Białas Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 6

11 lat mija od tego niebywałego zdarzenia, a my niewiele wiemy o przyczynach i okolicznościach tragedii, która zaszła 10 kwietnia 2010 roku.

W telewizji nie pokazali lądowania i upadku samolotu, choć było w Smoleńsku co najmniej kilkudziesięciu dziennikarzy. Zamiast tego przedstawiono nam symulacje lotu i upadku tupolewa, i gadające głowy, które już wiedziały, co się stało.

Rozpowszechnione były i są dwie wersje katastrofy: oficjalna (wypadek komunikacyjny), potwierdzona badaniami MAK, oraz półoficjalna PiS-u (podłożenie bomb w samolocie), skrojona przez Zespół Parlamentarny Macierewicza. Obie narracje są niespójne i często na bakier z logiką, więc są łatwe do obalenia. Powołam się tu na słowa prof. Mirosława Dakowskiego: "Nie wiemy na pewno, co działo się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, ale wiemy na pewno, co nie mogło się dziać".

Pisze inż. Krzysztof Cierpisz: "Tupolew smoleński był przetransportowany na miejsce inscenizacji w częściach. Prawdopodobnie helikopterem, a potem poszczególne części wraku były rozłożone dokładniej za pomocą dźwigu na gąsienicach. (...) Po wstępnej konfiguracji elementów wraku na polanie to wszystko wysadzono w powietrze. Bomb było co najmniej dwie".

Można było przyjąć taką wersję, gdyż:

1. Widać było w telewizji rozbity samolot, ale ofiar nikt nie widział. Polski kamerzysta Wiśniewski oraz ambasador Jerzy Bahr stwierdzili, że nie dostrzegli ciał zabitych lub rannych.

2. Do miejsca wypadku nie podjechała ani jedna karetka.

3. Wnętrze kadłuba samolotu, pokazanego w relacji filmowej w dniu tragedii, pozbawione było wszelkich elementów wewnętrznych, takich jak fotele czy półki bagażowe.

4. Czarna skrzynka nie została zabezpieczona w jej oryginale na miejscu rzekomej katastrofy i jako taka nie stanowi dowodu w sprawie.

5. Filmy ze scenami 'gaszenia pożaru' ukazują palącą się ziemię, a nie płonący samolot.

6. Części wraku, pokazywane na filmach, nie bilansują całości samolotu, z którego mogły powstać. Nie ma m.in. kabiny pilotów.

7. Wirnik nie kręcił w momencie kontaktu z ziemią, więc silnik nie pracował.

8. Elementy skrzydła zostały ułożone 'ludzką ręką'.

W raporcie MAK nie ma zapisu w CVR i FDR z ostatnich 3 do 6 sekund lotu, to jest od rzekomego uderzenia skrzydłem w brzozę do momentu rozbicia się. Brak więc dowodów na to, że nastąpił wypadek lotniczy. Nie są dowodem resztki poszarpanego samolotu, jak też 'znalezienie' ciał zabitych w Smoleńsku czy w prosektorium w Moskwie.

Kto mógł być sprawcą zamachu na delegację polską? Jakie okoliczności zaistniały? Co mogło być przyczyną tragedii? - Inż Krzysztof Cierpisz próbuje odpowiedzieć na te pytania. Zwrócimy tu uwagę na jego słowa: "Zamach był przedsięwzięciem międzynarodowym". Autor przypomina różne fakty, które potwierdzają jego hipotezę i stwierdza:

"Wsadzenie wszystkich do wirtualnego tupolewa po to, aby dokonać w nim wirtualnej katastrofy, a dopiero w Smoleńsku podrzucić autentyczne trupy członków delegacji, tego nikt by nie wykombinował jako opcji rzeczywistego zamachu na życie tylu ludzi, ani tym bardziej nie udowodnił w sądzie".

Czy mamy szansę poznać prawdę? - Inż Krzysztof Cierpisz odpowiada: "Błędy, cechy szczególne, rozpoznanie stron biorących udział w akcji zagłuszania, dają możliwość zidentyfikowania sprawców, których było wielu". W innym miejscu pisze autor: "Należy zbadać całą drogę osób zaginionych od momentu rozstania się z bliskimi do momentu opuszczenia terytorium RP. Tu jest wielka tajemnica. Poruszenie tego kamienia ujawni prawdę".

Na podstawie badań inż. Krzysztofa Cierpisza

Zygmunt Białas
 
PS. Czy znamy prawdę o 'Smoleńsku'? - Nie znamy. - Czy ją poznamy? - Wszystko wskazuje, że nie poznamy. Możemy tylko domniemywać, że reżyserami tej tragedii są te same kręgi mocnych tego świata, które  wymyśliły walące się wieżowce w Nowym Jorku czy upadki innych samolotów, 'islamskie' zamachy w Europie albo covidową 'pandemię'.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka