Blogi

Blogi, blogowanie, popularne blogi, blogi polityczne, blogi na każdy temat. Informacje i opinie w Salon24 - pierwszym polskim portalu blogowym.

Blogi to ważny element współczesnego rynku medialnego. Różnią się tym od tradycyjnych mediów, że mają charakter osobisty, autorski. Tematyka blogów jest dowolna i bardzo szeroka - są blogi polityczne, podróżnicze, sportowe, literackie oraz wiele innych. Blog często jest często wykorzystywany w biznesie - blog firmowy jest narzędziem marketingu i komunikacji.

Pierwszym w Polsce, ogólnodostępnym i darmowym serwisem blogowym, był Salon24. Powstał w 2006 r. Blogi założyło tu wielu dziennikarzy, bez względu na przynależność redakcyjną i poglądy. Potencjał blogów i siłę opinii "zwykłych" ludzi dostrzegli politycy. Wicepremier Waldemar Pawlak na swoim blogu w Salon24 relacjonował posiedzenia rządu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński po katastrofie smoleńskiej na blogu w Salon24 ogłosił swoją kampanię prezydencką. Prezydent USA Barack Obama w 2011 r. podczas swojej podróży po Europie udzielił tylko jednego wywiadu – polskiej platformie blogowej Salon24.

Chcesz więcej tytułów?