156 obserwujących
8143 notki
21481k odsłon
1232 odsłony

Joanna Mucha chce być szefową Platformy Obywatelskiej

Joanna Mucha chce być szefową Platformy Obywatelskiej. Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Joanna Mucha chce być szefową Platformy Obywatelskiej. Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Wykop Skomentuj107

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) potwierdziła we wtorek w Łodzi doniesienia medialne, że posłanka PO Joanna Mucha weźmie udział w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. 

We wtorek portal Onet.pl poinformował, że podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Regionu w woj. lubelskim posłanka PO Joanna Mucha ogłosiła, że weźmie udział w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Według portalu zrobiła to w obecności Grzegorza Schetyny i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 

– Byłam w poniedziałek w Lublinie, gdzie odbyła się Rada Regionu PO i na tej radzie Joanna Mucha zgłosiła, że w momencie rozpisania wyborów (na przewodniczącego, a prawdopodobnie stanie się to 14 grudnia, zgłosi się do startu w wyborach i będzie prowadziła swoją kampanię wyborczą – powiedziała Kidawa-Błońska. 

Joanna Mucha (L) Małgorzata Kidawa-Błońska (P)
Joanna Mucha (L) i Małgorzata Kidawa-Błońska (P). Fot. PAP/ Tomasz Gzell

Wicemarszałek Sejmu przyjechała do Łodzi, aby spotkać się ze studentami Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku AHE, przedstawicielami środowiska kultury oraz swoimi partyjnymi koleżankami i kolegami. 

Podczas briefingu poprzedzającego spotkanie z członkami PO zwróciła uwagę, że wtorek jest przedostatnim dniem jej podróży po kraju w ramach prowadzonej kampanii przed partyjnymi prawyborach, które mają w sobotę 14 grudnia wyłonić kandydata PO w walce o fotel prezydenta. W środę będzie w Opolu i we Wrocławiu. 

– W sobotę moje koleżanki i koledzy na Konwencji Krajowej wybiorą osobę, która będzie nas reprezentowała w wyścigu o fotel prezydencki – mówiła Kidawa-Błońska. 

W partyjnych prawyborach, które mają 14 grudnia wyłonić kandydata PO na prezydenta, obok Małgorzaty Kidawy-Błońskiej uczestniczy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. 

KW

Wykop Skomentuj107
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka