156 obserwujących
8177 notek
21574k odsłony
8139 odsłon

Tomasz Lis na intensywnej terapii w Olsztynie. Miał zrobić wywiad z sędzią Juszczyszynem

Tomasz Lis, fot. Twitter
Tomasz Lis, fot. Twitter
Wykop Skomentuj104

Dziennikarz Tomasz Lis trafił na odział intensywnej terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Według nieoficjalnych informacji jego stan jest poważny.

Redaktor naczelny przyjechał do Olsztyna zrobić wywiad z sędzią Pawłem Juszczyszynem. Poczuł się źle. - Obecnie przebywa na Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii  i czeka na operację – poinformował olsztyński portal tko.pl, powołując się na osobę związana ze szpitalem, która chce pozostać anonimowa.

Przedstawiciele szpitala oficjalnie nie ujawniają żadnych informacji na ten temat, tłumacząc to przepisami o ochronie danych osobowych. Tomasz Lis w poniedziałek po południu poprowadził jak zwykle swój cotygodniowy program na Onecie. Natomiast od wtorku rano nie zamieścił żadnego wpisu na Twitterze, gdzie jest bardzo aktywny.

W kwietniu 2015 roku Tomasz Lis zasłabł po maratonie, który przebiegł w Holandii. Trafił do miejscowego szpitala, przez co odwołano jedno wydanie programu, który dziennikarz prowadził wtedy w poniedziałki w TVP2. - Programu nie będzie, bo lekarze nie pozwalają mi jeszcze wsiąść do samolotu. Wczoraj po południu rzeczywiście poczułem się nie najlepiej, ale błyskawicznie dochodzę do siebie - napisał wtedy Lis na swoim blogu w portalu naTemat.pl.

W nocy żona Tomasza Lisa, Hanna napisała uspokajająco na Twitterze, że wszystko jest pod kontrolą:


Sędzia Paweł Juszczyszyn delegowany do Sądu Okręgowego w Olsztynie, rozpatrując 20 listopada apelację w sprawie cywilnej, uznał za konieczne rozstrzygnięcie, czy sędzia nominowany przez nową KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. W wydanym postanowieniu nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Wkrótce po tym Juszczyszyn został odwołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę z delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego z sądu rejonowego, a pod koniec listopada prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki wydał zarządzenie, na mocy którego - ze skutkiem natychmiastowym - na miesiąc zawiesił sędziego Juszczyszyna w wykonywaniu obowiązków.

Działania te wywołały zdecydowany sprzeciw części środowiska sędziowskiego. Na początku grudnia w wielu miastach w kraju zorganizowano manifestacje w obronie sędziego Juszczyszyna. Interweniowało także Biuro RPO. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego podjęło uchwałę wzywającą do przywrócenia Juszczyszyna do pracy i wzywającą do rezygnacji z funkcji prezesa Nawackiego. Nawacki rezygnacji nie złożył.

ja

Wykop Skomentuj104
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura