147 obserwujących
7424 notki
19423k odsłony
1786 odsłon

Sekielscy i Latkowski pokażą w styczniu nowe filmy o pedofilii

Tomasz Sekielski i Sylwester Latkowski.
Tomasz Sekielski i Sylwester Latkowski.
Wykop Skomentuj32

Tomasz i Marek Sekielscy zapowiadają nowy film o pedofilii w kościele. Jego tytuł to "Zabawa w chowanego". Będzie miał premierę w styczniu 2020 roku. W tym samym miesiącu TVP pokaże nowy film Sylwestra Latkowskiego o pedofilii wśród elit.

- Pokażemy dokładnie mechanizm ukrywania sprawy od strony kościelnej hierarchii, ale też jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości na styku śledczy-Kościół – powiedział w rozmowie z "Presserwisem" Tomasz Sekielski. Jak dodaje, historia opowiedziana w filmie dotąd nie była opisana, a pojawią się w niej nazwiska znanych hierarchów. Film pojawi się na kanale YouTube Sekielskich pod koniec stycznia 2020.

W styczniu Telewizja Polska pokaże z kolei dokument Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”, opowiadający o pedofilii wśród polskich elit.

- Zupełnie nie obawiam się tego, że telewizja mogłaby poddać go cenzurze. Nie wiem natomiast, jak zareagują środowiska sportretowane w moim dokumencie - mówi Latkowski w rozmowie z wirtualnemedia.pl. Twórca nie chce powiedzieć, jakie nazwiska pojawią się w filmie. - To dotyczy elit, nie chcę mówić więcej, bo chciałbym mieć spokojne święta - podkreśla.

- Mogę powiedzieć, że padną nazwiska osób znanych, które powinny wytłumaczyć się z kilku rzeczy - stwierdza Sylwester Latkowski. Zaznacza też, że śledztwo, które przeprowadził dowiodło, iż wśród elit jest przyzwolenie na pedofilię. - Jest też system „krycia” osób wpływowych przez środowisko. Ludzie sławni, znani są bezkarni, natomiast ściga się tylko maluczkich - stwierdził.

Jak mówi Latkowski, jego śledztwo jest wielowątkowe i materiału wystarczy na kilka filmów. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy wszystkie pokaże Telewizja Polska. Decyzję ma podjąć prezes TVP Jacek Kurski jeszcze w grudniu.

Sekielscy również planują trzeci film opowiadający o pedofilii w Kościele. Jego emisja spodziewana jest na koniec 2020 roku.  - Postawimy w nim pytania o to, co wiedział, a czego nie wiedział i co robił, a czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o przestępstwa seksualne popełniane przez duchownych – mówi Sekielski. Na razie nie zdradza tytułów kolejnych filmów.

Późną wiosną Sekielscy planują też premierę filmu o SKOK-ach, który obecnie realizują.

Sylwester Latkowski nakręcił 14 lat temu film pt. „Pedofile”. Został on wyemitowany przez TVP Info w maju br., zaraz po udostępnieniu na YouTubie „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii wśród księży. Film Sekielskich miał ponad 23 mln wyświetleń i jest najpopularniejszym materiałem na polskim YouTube w 2019 roku według zestawienia YouTube Rewind 2019. Film pokazała też stacja TVN, oglądało go tam średnio 2,22 mln widzów.

ja

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo