148 obserwujących
7756 notek
20431k odsłon
5978 odsłon

Sikorski do Pawłowicz: "Zamknij się, wariatko!". Poszło o aferę w "Trójce"

Radosław Sikorski w nieelegancki sposób napisał do Krystyny Pawłowicz. Fot. PolandMFA/flickr.com
Radosław Sikorski w nieelegancki sposób napisał do Krystyny Pawłowicz. Fot. PolandMFA/flickr.com
Wykop Skomentuj269

Wystarczył jeden krótki wpis Krystyny Pawłowicz, by Radosław Sikorski emocjonalnie zareagował. Były minister spraw zagranicznych nazwał sędzię Trybunału Konstytucyjnego "wariatką". Sikorskiego skrytykowały m.in. Dominika Wielowieyska i posłanka Anna Maria Żukowska. 

Z "Trójki" odchodzą kolejni dziennikarze, a przyszłość publicznego radia stoi pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą anulowania Listy Przebojów, gdy w sobotę wieczorem Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" znalazł się na pierwszym miejscu.

Dyrekcja Polskiego Radia twierdzi, że doszło do celowej manipulacji głosami słuchaczy, a Kazik Staszewski powinien zająć czwartą lokatę. Z kolei Marek Niedźwiecki, ale też inni, byli dziennikarze "Trójki" odpowiedzialnością za skandal obarczają dyrektora Tomasza Kowalczewskiego.

Piotr Metz - dyrektor muzyczny stacji radiowej - pokazał sms od szefa Programu Trzeciego PR, który otrzymał w nocy z soboty na niedzielę. "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie" - brzmi treść wiadomości. Zamieszanie wokół publicznego nadawcy postanowiła skomentować Krystyna Pawłowicz. Przy okazji, wywołała ogromną burzę. 

- „Trujka”...Samooczyszczenie - tak sędzia Trybunału Konstytucyjnego skwitowała masowe wypowiedzenia ze strony dziennikarzy "Trójki".

Niektórzy internauci wytknęli byłej posłance PiS, że nie wypada jej komentować sytuacji w "Trójce", jeśli zasiada w apolitycznym TK. - Czy słuchaczowi radia nie wolno ocenić tego radia? Nie zostałam pozbawiona praw publicznych. O zakazach proszę przeczytać sobie art. 195 ust. 3 konstytucji - ripostowała Pawłowicz. 

Najostrzej zareagował jednak Radosław Sikorski. Europoseł Koalicji Obywatelskiej nazwał Pawłowicz... wariatką. - Zamknij się, wariatko - napisał. 

W geście solidarności z Pawłowicz, Sikorskiego skrytykowały m.in. publicystka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska i Anna Maria Żukowska, posłanka Lewicy. 

- Panie Ministrze, taki styl jest niedopuszczalny. Powinien to Pan skasować - zaapelowała Wielowiejska. 


Dziennikarka dodała, że Sikorski stosuje metody PiS, które niemal codziennie krytykuje. - Można prowadzić ostro kampanię, stawiać mocne zarzuty, proponować radykalne rozwiązania. Taka strategia. Ale trzeba unikać chamstwa, i nie usprawiedliwiać się tym, że PiS jest chamski. Chce Pan być jak PiS? - pytała Wielowieyska. 

- Niedoszły kandydat na prezydenta do sędzi TK. I obojętne jest, co o tym TK i o braku klasy Krystyny Pawłowicz myślimy. Nie zniżajmy się do jej poziomu. Ponadto jest to szejmowanie osób ze schorzeniami psychicznymi, odc. 165 - zwróciła uwagę Żukowska. 

Jak na negatywne oceny zareagował Sikorski? Stwierdził, że padł ofiarą ataków ze strony tzw. symetrystów. 

- Symetrysta to ktoś taki kto - gdy Kaczyński zrobi już Budapeszt albo Ankarę, zamknie mu gazetę i radio, a jego samego wsadzi na 24h - jeszcze w areszcie powie, że to co prawda oburzające, ale Sikorski powiedział "zamknij się". Prędzej znajdą lekarstwo na COVID-19 niż na to - ironizował europoseł. 

GWWykop Skomentuj269
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka