162 obserwujących
8912 notek
23574k odsłony
7926 odsłon

Piotr Metz odchodzi z Trójki. Pokazał SMS-a od dyrektora ws. Kazika

Piotr Metz. fot. Youtube
Piotr Metz. fot. Youtube
Wykop Skomentuj633

Dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz złożył wypowiedzenie. Pokazał też SMS od szefa stacji Tomasza Kowalczewskiego z poleceniem zdjęcia z anteny piosenki Kazika Staszewskiego "Twój ból jest mniejszy niż mój”.

O swojej decyzji Piotr Metz poinformował w krótkiej rozmowie z Moniką Olejnik opublikowanej na jej fanpage’u facebookowym. - Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowanie ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio - uzasadnił.

Pokazał też SMS-a, którego dostał w nocy z piątku na sobotę od dyrektora Trójki Tomasz Kowalczewskiego z poleceniem zdjęcia piosenki, o której wcześniej rozmawiali, czyli utworu Kazika "Twój ból jest mniejszy niż mój”.

Metz SMS o treści "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie" dostał przed godz. 3 w nocy. - Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet fundamentalny - skomentował Metz. Pierwszy raz o naciskach Tomasza Kowalczewskiego na Piotra Metza w sprawie piosenki Kazika, po tym jak zajęła ona pierwsze miejsce w ostatnim wydaniu Listy Przebojów Trójki, napisał w poniedziałek Bartosz Gil w mailu do Kowalczewskiego. Gil pracował przy przygotowywaniu listy, został zawieszony w sobotę, po tym jak odmówił podpisania oświadczenia stwierdzającego, że przy liczeniu głosów doszło do manipulacji. Według Gila krótko po emisji listy Kowalczewski zadzwonił do Metza z prośbą o "zrobienie czegoś z tym Kazikiem”, a potem wysłał SMS-a ujawnionego prze Metza we wtorek.


Piotr Metz z Trójką był związany przez 15 lat, wiosną 2016 roku objął funkcję dyrektora muzycznego w stacji. Prowadził w niej m.in. cotygodniowy program "Lista osobista”. W styczniu 2014 roku Metz został kierownikiem redakcji muzycznej Polskiego Radia Kraków. Wcześniej przez wiele lat pracował w RMF FM m.in. jako dyrektor muzyczny.

Afera w "Trójce" ws. piosenki Kazika

Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów programu Trzeciego pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, nawiązująca do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego 10 kwietnia na Powązkach, w czasie gdy cmentarz był zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione. 

"Trójka" przywróciła utwór na Listę Przebojów. Kazik Staszewski zażądał od Polskiego Radia zdjęcia piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z Listy Przebojów "Trójki".

KJ

Wykop Skomentuj633
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura