157 obserwujących
8362 notki
22006k odsłon
1548 odsłon

Podwyżki w Kancelarii Prezydenta

Posłom nie udało się przeforsować własnych podwyżek; wprowadza je Andrzej Duda dla współpracowników. Fot. Flickr/Sejm RP
Posłom nie udało się przeforsować własnych podwyżek; wprowadza je Andrzej Duda dla współpracowników. Fot. Flickr/Sejm RP
Wykop Skomentuj95

O nawet 2 tys. zł podniesiona ma być pensja doradców i szefa Kancelarii. 

Posłom nie udało się przeforsować własnych podwyżek; wprowadza je Andrzej Duda dla współpracowników - informuje „Rzeczpospolita” w materiale „Podwyżki w Kancelarii Prezydenta”.  

W środowym wydaniu gazety znalazł się artykuł o podwyżkach, jakie mają wejść w życie od września i zgodnie z zarządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy obejmą wszystkich 400 pracowników Kancelarii – od dyrektora generalnego do referenta. 

„Najniższe wyniosą 500 zł, ale zastępcy dyrektorów mogą liczyć nawet na 1,5 tys. zł więcej do pensji” - podaje dziennik. 

Zaznacza, że choć zarządzenie wchodzi w życie od 1 września, wyższe pensje mają być wyliczone wstecz - od stycznia tego roku. 

„Nieoficjalnie urzędnicy Kancelarii Prezydenta tłumaczą, że 6-proc. rezerwową podwyżkę wynagrodzeń zakładano w budżecie na ten rok. W zależności od stanu finansów państwa albo z tego mieliśmy skorzystać, albo nie” – tłumaczy „Rz” jeden z urzędników Kancelarii. 

Andrzej Duda, Sejm
Zgodnie z zarządzeniem Andrzeja Dudy podwyżki obejmą wszystkich 400 pracowników Kancelarii Prezydenta. Fot. Flickr/Sejm RP

„Urząd zaoszczędził też sporo na epidemii – zrezygnowano z wielu kosztownych wyjazdów zagranicznych, uroczystości planowanych jeszcze rok wcześniej” - podała gazeta. 

Według środowej „Rzeczpospolitej” decyzja o podwyżkach dla urzędników prezydenta została jednak podjęta w fatalnym momencie. 

„Wygląda na to, że prezydent nie wyciągnął żadnych wniosków z ostatnich wydarzeń w Sejmie. A więc przygotowywanych podwyżek dla rządu, samorządowców i posłów, które zbulwersowały opinię publiczną” - ocenia dziennik.

KW

Wykop Skomentuj95
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka