156 obserwujących
8388 notek
22058k odsłon
1109 odsłon

Nowy rządowy program. Pomoc dla wsi, w których były PGR-y

Premier Morawiecki Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni Polskiej Wsi. fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Premier Morawiecki Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni Polskiej Wsi. fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Wykop Skomentuj94

Wsparcie dla wsi, które były częścią PGR-ów zapowiedział premier Morawiecki podczas III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni polskiej wsi".

Wydarzenie zainaugurował w 2018 roku premier Mateusz Morawiecki. W tym roku impreza odbywała się w Bralinie koło Kępna w województwie wielkopolskim. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku. Święto ma być wyrazem wdzięczności dla polskiej wsi oraz rolników za ich ciężką pracę. Oprócz Morawieckiego w wydarzeniu wziął udział także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.


Polska wieś to "bastion polskości "

Morawiecki dziękował rolnikom za trud ich pracy. – Drodzy rolnicy, gospodarze polskiej wsi, dziękuję Wam za to dzisiejsze święto. Stąd – z południa Wielkopolski niech rozbrzmiewa na całą Polskę, jak polska wieś jest dla nas ważna i jakim jest fundamentem – powiedział.

– Mamy dziś szczególny powód, żeby dziękować wszystkim rolnikom i całej polskiej wsi. Polska wieś zawsze była bastionem polskości i prostego moralnego prawa. Polskie rolnictwo i polski rolnik stali zawsze na straży polskości – dodał premier.


Pomoc dla dotkniętych skutkami transformacji

Podczas swojego wystąpienia premier Morawiecki przekazał dobrą wiadomość dla mieszkańców popegeerowskich wsi. – Jeszcze w tym roku ruszymy z programem wsparcia dla miejscowości popegeerowskich. To jest ważne, aby wyrównać szanse tych, którzy zostali tak boleśnie dotknięci niesprawiedliwością polskiej transformacji – powiedział szef polskiego rządu.

Morawiecki obiecał także, że rozwój wsi będzie zawsze jednym z priorytetów jego rządu. – Zobowiązujemy się dbać o polską wieś. Dlatego kilka tygodni temu wywalczyliśmy największe w historii środki dla polskiej wsi w Brukseli – 30 mld euro. To oczywiście też nasze zobowiązanie, żeby likwidować błędy przeszłości – stwierdził.

- W negocjacjach dotyczących budżetu Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 uzyskaliśmy dla polskich rolników fundusze wynoszące ponad 32 miliardy euro, największe środki ze wszystkich dotychczasowych budżetów od początku polskiego członkostwa w Unii – podkreślał premier. Dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy "świadomy wyzwań i potrzeb naszych rolników" skieruje dodatkowe wsparcie finansowe, tak by "ich suma była równa rosnącym potrzebom".


KJ


Wykop Skomentuj94
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka