167 obserwujących
9596 notek
24879k odsłon
  1761   1

Daniel Obajtek chce się poddać kontroli CBA. Szef PKN ORLEN "nie ma nic do ukrycia"

Daniel Obajtek, fot. PKN ORLEN
Daniel Obajtek, fot. PKN ORLEN

Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek złoży wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o weryfikację jego finansów. "Nikt, swoimi absurdalnymi zarzutami, nie będzie blokował prowadzonej fuzji z Lotosem" - napisał na Twitterze.

- Wniosek zostanie złożony jeszcze dziś – zapowiedział na konferencji pełnomocnik Obajtka mec. Maciej Zaborowski.

„Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem” – napisał Daniel Obajtek.

- Pan Daniel Obajtek podjął decyzję, żeby w dniu dzisiejszym złożyć do CBA wniosek o przeprowadzenie kompleksowej kontroli jego majątku, w tym m.in. także ponownej kontroli jego oświadczeń majątkowych, które składał w ubiegłych latach - oświadczył mec. Zaborowski dziennikarzom.

Podkreślił, że jest to inicjatywa wyłącznie Daniela Obajtka, która ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości względem jego osoby i majątku.

- Pan Daniel Obajtek nie ma nic do ukrycia. Natomiast do sprawdzania kwestii majątkowych są przewidziane w Polsce odpowiednie służby i tak m.in. służbą jest CBA i w dniu dzisiejszym taki wniosek zostanie do CBA złożony - powiedział Zaborowski, przed wejściem do siedziby CBA.

Adwokat podkreślił, że oświadczenia majątkowe jego klienta były wielokrotnie badane przez różne służby, w tym m.in. przez CBA i prokuraturę za czasów rządów poprzedniej koalicji. - Ta inicjatywa ma tylko i wyłącznie potwierdzić, że pan Daniel Obajtek jest osobą absolutnie czystą oraz która nie ma nic do ukrycia - zaznaczył mecenas.

Zobacz także: Obajtek: Mam pełne pokrycie na swój majątek. KO powołuje specjalny zespół śledczy

W ostatnich tygodniach niektóre media donoszą o majątku prezesa PKN ORLEN i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków do m.in. prokuratury, NIK-u i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku b. wójta Pcimia. Koalicja Obywatelska przekazała też, że powołuje w klubie zespół śledczy, który będzie zajmował się sprawą obecnego prezesa PKN ORLEN.

Obajtek konsekwentnie zaprzecza tym zarzutom. Zapewnia, że został sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę, a jego dochody są udokumentowane. Oraz że nie ukrywa majątku. Zapowiedział też wejście na drogę sądową w związku z ostatnimi publikacjami medialnymi na jego temat.

ja


Lubię to! Skomentuj217 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka