21525008.jpg Pokaż hi-res  Data i czas nadania:  08:59 25.05.2021 Rozmiar (hi-res):  1034.6 KB Opis  Gorzów Wielkopolski, 25.05.2021. Arkusze przygotowane przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim,
21525008.jpg Pokaż hi-res Data i czas nadania: 08:59 25.05.2021 Rozmiar (hi-res): 1034.6 KB Opis Gorzów Wielkopolski, 25.05.2021. Arkusze przygotowane przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim,

Alarmy bombowe na Mazowszu przed egzaminem ósmoklasisty

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Kilka szkół podstawowych na Mazowszu otrzymało e-maile o bombie. Były to placówki w Warszawie, Piasecznie, Jazgarzewie, Mrokowie, Chylicach oraz Łazach. Wszystkie alarmy były fałszywe.

W całej Polsce rozpoczął się dziś egzamin ósmoklasisty 2021. Pierwszego dnia uczniowie przystępują do egzaminu z języka polskiego. Tymczasem w kilku placówkach na Mazowszu uczniowie nie mogli rozpocząć egzaminu w wyznaczonym czasie. Do szkół wysłano e-maile, w których poinformowano o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych. Część placówek została ewakuowana.

W Warszawie alarmy bombowe zostały ogłoszone w szkołach podstawowych w Śródmieściu - przy ulicach: Wilczej, Nowy Świat, Fabrycznej i Ciasnej. Alarmy ogłoszono też w placówkach na Pradze Północ, o czym poinformował na Twitterze Dariusz Kacprzak, zastępca burmistrza Pragi Północ.

W Piasecznie zgłoszenia dotyczyły szkół przy ul. Jana Pawła II oraz przy ul. Świętojańskiej. Ponadto e-maile o rzekomym zagrożeniu przesłano na skrzynki szkół w Jazgarzewie, Mrokowie, Chylicach oraz Łazach.

W Piasecznie do ewakuacji doszło tylko w szkole przy Al. Kalin – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

- We wtorek o poranku szkoły otrzymały 39 zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych. Ale wszystkie egzaminy ósmoklasisty odbyły się - powiedziała "Super Expressowi" wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Jak dodała, po doświadczeniach z kwietnia, gdzie Warszawę zalało 169 informacji o bombach w przedszkolach i szkołach, wprowadzono specjalną procedurę na taką ewentualność podczas matur i egzaminów ósmoklasisty, przez co w większości szkół udało się uniknąć ogłaszania alarmu, ewakuacji i w efekcie wszyscy uczniowie, choć z opóźnieniem, to mogli napisać egzamin ósmoklasisty.

Jak donoszą lokalne media, nie tylko Mazowsze zmagało się z atakiem "dowcipnisiów". W samym tylko powiecie częstochowskim pojawiły się 24 fałszywe zgłoszenia o bombie, a ponad  100 w całym województwie śląskim.

ja


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo