Najwyższa wieża widokowa już otwarta. Na dół zjedziesz zjeżdżalnią

visitskywalk.today
visitskywalk.today
W Świeradowie-Zdroju (dolnośląskie) otwarto najwyższą wieżę widokową w Polsce. Oprócz 60-metrowej zjeżdżalni na turystów czekają jeszcze inne atrakcje.

Najwyższa wieża widokowa w Polsce - otwarta niedawno 62-metrowa konstrukcja w Świeradowie-Zdroju przyciągnęła tłumy turystów od razu po otwarciu. Można podziwiać z niej krajobraz Gór Izerskich rozciągających się ponad koronami drzew.

Wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju

Na najwyższą wieżę widokową w Polsce i drugą najwyższą w Europie już dziś - od razu po otwarciu - przybyła masa turystów. 

Aby dostać się na szczyt obiektu, by podziwiać urokliwe Góry Izerskie należy pokonać najpierw 850 metrów ścieżki spacerowej. Po dotarciu na górę miłośnicy adrenaliny będą zachwyceni - można stamtąd zjechać zjeżdżalnią.

Zobacz także:

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój jest jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce. Do tej pory turyści mogli skorzystać tam z takich atrakcji jak 8-osobowa kolejka linowa czy słynnych źródeł wód leczniczych.

Nowy obiekt, który pojawił się w Świeradowie-Zdroju to nie lada gratka dla miłośników wycieczek. Wieża widokowa Sky Walk jest najwyższa w Polsce i druga (po Pyramidenkogel w Austrii) w Europie. Konstrukcja liczy ponad 60 metrów, a jej budowa pochłonęła 40 mln złotych.

- Ścieżkę można zwiedzać dzisiaj od godz. 10. W ciągu dwóch i pół godziny odwiedziło ją już 1,5 tys. osób - zdradził cytowany przez Wyborczą Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju. 

Masa atrakcji

W przeciwieństwie do innych budowli tego typu, wieża nie została wybudowana na szczycie góry, dzięki czemu konstrukcja nie psuje krajobrazu, a widok z jej szczytu zabiera dech w piersiach.

Wieża Sky Walk kryje w sobie także wiele atrakcji - oprócz zjeżdżalni, którą można zjechać na dół, na odwiedzających czeka również kokon pająka - plątanina sieci, dzięki której zwłaszcza najmłodsi odwiedzający będą się świetnie bawić.

Na szczycie rozwieszona jest też siatka relaksacyjna. Oprócz tego śmiałkowie mogą zrobić sobie zdjęcie na przeszklonej platformie widokowej, której podstawa również jest ze szkła.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości