Magda Linette w trzeciej rundzie French Open! Ashleigh Barty wycofała się w drugim secie. Fot. EPA/CAROLINE BLUMBERG

Magda Linette wygrała z Ashleigh Barty! Sensacja we French Open

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Magda Linette awansowała do 3. rundy French Open. Na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa Polka okazała się lepsza od liderki światowego rankingu Ashleigh Barty. Australijka przegrała 1:6 pierwszego seta, a w drugim wycofała się z dalszej gry.

Magda Linette przystępowała do meczu z Ashleigh Barty z niewielkimi szansami na zwycięstwo. Australijka to pierwsza rakieta rankingu WTA, poznanianka plasuje się w nim na 45. miejscu. Teraz tę pozycję powinna poprawić, bo to ona awansowała do 3 rundy!

Magda Linette wygrała z Ashleig Barty! Sensacja we French Open

Magda Linette już w pierwszym secie pokazała, że jest lepiej dysponowana od młodszej i bardziej utytułowanej Barty. Australijce od początku turnieju doskwiera ból biodra, ale nie przeszkodziło jej to w przejściu poprzedniej rundy.

Barty korzystała w czwartek z przerwy medycznej, a w pierwszym secie zdołała ugrać tylko gema. W drugiej odsłonie pojedynku podjęła walkę, ale przy stanie 2:2 była zmuszona poddać mecz. Ból biodra był zbyt duży, a dalsze obciążanie go niosło ryzyko poważnej kontuzji.

Magda Linette nigdy wcześniej nie odniosła zwycięstwa nad rywalką z czołowej „10” rankingu WTA. Skrecz Barty oznacza, że liderka została pokonana. 29-letnia poznanianka zmierzyła się z Australijką po raz pierwszy, ale z najwyżej notowanymi tenisistkami mierzyła się już cztery razy.

Linette o pierwszy w karierze występ w 1/8 finału w Wielkim Szlemie zagra z rozstawioną z nr. 25 Tunezyjką Ons Jabeur. Polka już powtórzyła swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. Poprzednio do trzeciej rundy (w US Open) dotarła w 2018 roku.