Jedno z najmniejszych lotnisk uruchamia wakacyjne loty. Babimost-Chorwacja już za 200 zł

wikipedia/Marcin Jagodziński, (CC BY-SA 3.0)
wikipedia/Marcin Jagodziński, (CC BY-SA 3.0)
Wakacyjne loty z Babimostu już niedługo będą możliwe. Jedno z najmniejszych lotnisk w Polsce uruchomi od lipca loty do Chorwacji.

Lotnisko Zielona Góra – Babimost jest jednym z najmniejszych lotnisk w Polsce. Mieści się na zachodzie kraju w pobliżu miejscowości Nowe Kramsko, ok. 34 km na południowy zachód od Zielonej Góry.

Z Babimostu do Chorwacji

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przekazał, że już od lipca uruchomione zostaną wakacyjne loty z Babimostu do Rijeki w Chorwacji.

- Połączenie to będzie obsługiwał narodowy przewoźnik, Polskie Linie Lotnicze LOT - przekazał UMWL.

Lotnisko Zielona Góra – Babimost to jedyny port lotniczy z obsługą pasażerską w województwie lubuskim. Jego obszar oddziaływania to ok 3 mln osób zamieszkałych  w zachodniej Wielkopolsce oraz na ziemi lubuskiej.

Dzięki wprowadzeniu wakacyjnych lotów z Babimostu mieszkańcy nie będą musieli już robić dodatkowych kilometrów, by znaleźć się na lotnisku. 

Zobacz także:

Babimost – Rijeka

Bilety na loty do Chorwacji z Babimostu można rezerwować już teraz. Loty będą odbywać się regularnie raz w tygodniu. W ciągu 10 najbliższych tygodni ma być 10 połączeń.

- Plany rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście na najbliższe lata obejmują nie tylko rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej ilości obsługiwanych pasażerów, ale również rozwój siatki połączeń, na co dowodem są nowe połączenia z Chorwacją - wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Bilety można kupić na stronie LOT-u, a ich cena to ok. 200 zł.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości