Lotna Brygada Opozycji robi happening w rocznicę miesięcznicy smoleńskiej

Happening na Pomniku Smoleńskim, fot. Katarzyna Pierzchała/Obywatel KP Fotograf
Happening na Pomniku Smoleńskim, fot. Katarzyna Pierzchała/Obywatel KP Fotograf
Lotna Brygada Opozycji znów prowokuje. W 134. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej aktywiści zrobili happening przed Pomnikiem Smoleńskim. Jeden z działaczy wdrapał się na szczyt. Ściągała go policja.

Happening Lotnej Brygady Opozycji

"Próbowaliśmy zadać pytania Jarosławowi Kaczyńskiemu, tymczasem nieznani sprawcy brawurowo wnieśli na szczyt schodów wieniec Zbyszka Komosy" - przedstawia swoją akcję Lotna Brygada Opozycji.

Aktywiści trzymali kartki z pytaniami, które "chcą zadać Jarosławowi Kaczyńskiemu". Te pytania to: "Gdzie jest raport?" [w sprawie katastrofy smoleńskiej], "Gdzie jest wrak?", "Był zamach?", "Kazałeś lądować bratu?", "Gryzie cię sumienie?".

Polecamy:

Wieniec Zbigniewa Komosy

W każdą miesięcznicę smoleńską przedsiębiorca Zbigniew Komosa składa na pl. Piłsudskiego w Warszawie wieniec z napisem "Stop kreowaniu fałszywych bohaterów". Prokuratura oskarża go o znieważenie pomnika. Wieniec Komosy wziął jeden z "obywateli" spod pomnika i wniósł na górę. Na wieńcu widniał napis: „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach”.

Na pl. Piłsudskiego pojawiło się wojsko i policja i po interwencji ściągnięto działacza na dół. Ten zaczął uciekać, ale został schwytany i przewieziony na przesłuchanie na komendę policji przy ul. Wilczej.


Warszawskiej radnej z PO Sylwii Krajewskiej spodobała się akcja na placu Piłsudskiego i zaczęła kpić, że "Mount Everest zdobyty".


Rano Prezes PiS Jarosław Kaczyński i najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy złożyli kwiaty pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Narodowe pucowanie pl. Piłsudskiego

Z kolei wczoraj Lotna Brygada Opozycji zrobiła happening pt. "Narodowe pucowanie pl. Piłsudskiego", w trakcie którego grupa przebranych osób, wyposażonych w przyrządy do sprzątania, szorowała Pomnik Smoleński i jego okolice. Był mężczyzna w stroju a'la Freddie Mercury z teledysku "I wan't to break free", była pokojówka, była też znana z opozycyjnej działalności Babcia Kasia.

image
"Pucowanie" placu Piłsudskiego, fot. Katarzyna Pierzchała/Obywatel KP Fotograf.

ja

Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj224 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka