Rzecznik rządu ostrzega przed groźnymi "kompromatami". Politycy mogą się bać

Dzisiaj odbyło się niejawne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków.
Dzisiaj odbyło się niejawne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków.
Polscy politycy będą poddawani wkrótce atakom dezinformacyjnym w mediach - powiedział po tajnym posiedzeniu Sejmu Piotr Muller.

Zdaniem rzecznika rządu Mateusza Morawieckiego działania dezinformacyjne są prowadzone w sposób zorganizowany i na szeroką skalę. Do niektórych redakcji trafią kompromitujące materiały na polityków różnych opcji. Nie wiadomo, czy Piotr Muller miał na myśli tylko aferę hakerską z wyciekiem zawartości domniemanej skrzynki email szefa KPRM Michała Dworczyka. 

Zobacz:

Morozowski o cyberatakach: Tajne obrady to fikcja, nie rzucę kamieniem w Morawieckiego

Prof. Dudek: W sprawie zbrodniarzy na Powązkach władza króliczka goni, ale go nie łapie 

Spór o lądowisko w Krakowie. Dyrektor szpitala ukryła ekspertyzę

- W najbliższym czasie spotkamy się z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi, które mieszają informacje prawdziwe z informacjami, które są całkowicie nieprawdziwe. Już teraz do niektórych redakcji trafiają spreparowane informacje na temat poszczególnych polityków, które są nieprawdziwe, w całości zmanipulowane, wytworzone na nowo i nieprawdziwe - ocenił rzecznik gabinetu. 

- Właściwe służby podejmują działania, żeby zidentyfikować i zidentyfikował niektórych autorów tych działań - zapewnił Muller na briefingu prasowym. Nic więcej nie mógł powiedzieć, gdyż na obecnym etapie informacje ws. cyberataku na członków rządu są objęte klauzulą niejawności.

- Chciałbym serdecznie uczulić wszystkich dziennikarzy i całą opinię publiczną, że będziemy przez najbliższe tygodnie, a może przez dłuższy okres przedmiotem jako cała Polska, jako klasa polityczna od prawa do lewa bez względu na barwy polityczne przedmiotem bezprecedensowego ataku informacyjnego i dezinformacyjnego, w związku z tym również chciałem na to również uczulić opinię publiczną - podsumował Muller. 

Przeczytaj:


GW

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka