Szymon Hołownia ma już 7 posłów w kole Polska 2050.
Szymon Hołownia ma już 7 posłów w kole Polska 2050.

Kolejny poseł KO wybrał Hołownię. Wzmocnienie Polski 2050 w Sejmie

Redakcja Redakcja Polska 2050 Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Do Polski 2050 przeszedł poseł Michał Gramatyka, dotąd parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej. Oznacza to, że koło Szymona Hołowni będzie liczyło już 7 przedstawicieli w Sejmie.

Michał Gramatyka to prawnik, nauczyciel akademicki z zakresu kryminalistyki, były radny PO i poseł od 2019 roku. Zdobył mandat z listy Koalicji Obywatelskiej na Śląsku. 

Zobacz też: 

PiS nie rezygnuje z poszukiwań RPO. Będzie kolejna kandydatura - wiemy, o kogo chodzi

Piotr Ikonowicz nie wyklucza wspólnego protestu z… ONR

- Jesteśmy świadkami przebudowy sceny politycznej. Stoimy przed realnym problemem napięć pomiędzy starą, a nową polityką - ogłosił nowy transfer Szymon Hołownia na briefingu prasowym. 

- Stoimy przed ryzykiem odbudowy polaryzacji, która niszczy kraj: ciągle tylko PiS i PO, PO i PiS. To nie pozwala nam iść do przodu i myśleć o realnych problemach. To miejsce za naszymi plecami nie może być miejscem walk dwóch totemów - mówił lider Polski 2050. 

- Cieszę się, że na naszym pokładzie mogę powitać ludzi, którzy chcą przejść z polityki dla polityków, do polityki załatwiającej ludzkie sprawy. To Agata Lika, Michał Gramatyka i Monika Piątkowska - wymienił Hołownia. 

Hołownia przypomniał, że Gramatyka jest doświadczonym politykiem i ekspertem prawa, dlatego przyda się jego formacji. W skład koła Polska 2050 wchodzi już 7 posłów. Oprócz Gramatyki, to Hanna Gil-Piątek, Tomasz Zimoch, Joanna Mucha, Paulina Henning-Kloska, Wojciech Maksymowicz i Mirosław Suchoń. 

Czytaj więcej: 

Biznes Warszawy z bankiem

Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet znanemu sędziemu. Kto to?


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka