NEWS Salon24.pl: Czarzasty zawiesił sześcioro posłów i członków władz partii

Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Na kilka godzin przed zarządem Nowej Lewicy lider partii zawiesił sześcioro posłów, którzy są jednocześnie członkami władz - ustalił Salon24.pl. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to mieć związek z planowanym podważeniem przywództwa Włodzimierza Czarzastego.

Awantura na Nowej Lewicy 

15:48

– Zarząd w sposób ostateczny podjął uchwałę o powołaniu dwóch frakcji - Sojuszu Lewicy Demokratycznej i frakcji Wiosna, co kończy dyskusję w sprawie tego, jak będzie wyglądała sprawa dotycząca kongresu zjednoczeniowego 9 października. Dwie frakcje - frakcja Wiosna i frakcja SLD – powiedział Czarzasty po sobotnim posiedzeniu zarządu Nowej Lewicy.

– Dopełniliśmy obietnicy zobowiązania wobec naszego partnera, jakim jest partia Wiosna – zaznaczył.

Podkreślił, że w głosowaniu, tylko jedna osoba powstrzymała się od głosu, wszyscy inni byli "za". – Kończy to w sposób definitywny dyskusję w tej sprawie. My nie oszukujemy, jak dajemy słowo, to tak być powinno – zaznaczył.

Polecamy:

Włodzimierz Czarzasty pacyfikuje opozycję w partii. "Stalinowskie metody"

Ks. Isakowicz-Zaleski bez ogródek o Wołyniu: Najgłupsza polityka jaka może być!

Wierzbicki i Elsner zawieszeni

15:07

Tomasz Trela poinformował, że podczas posiedzenia Czarzasty zawiesił w prawach członka partii kolejne dwie osoby zasiadające w zarządzie: Sebastiana Wierzbickiego i Wincentego Elsnera. – Wszystkie działania, które pan przewodniczący Czarzasty podjął w sprawie zawieszenia koleżanek i kolegów są nielegalne. Sprawy związane z panem przewodniczącym Czarzastym i jego decyzjami musi w najbliższym czasie rozstrzygnąć Rada Krajowa – powiedział.

13:40

"W trakcie posiedzenia Zarządu Krajowego @wlodekczarzasty zawiesił również mnie. Powód? Bo głosowałem zgodnie z wolą kilku tysięcy członków Nowej Lewicy @__Lewica" - pisze warszawski polityk lewicy Sebastian Wierzbicki.


Dobski: Zamknęli drzwi od wewnątrz na klucz

12:37

Marcin Dobski: "Czarzasty zmienił salę. W nowej zamknęli drzwi od wewnątrz na klucz" - donosi źródło @Salon24pl. 


12: 21

Zarzuty o współpracy z PiS-em to tylko pretekst. Buntownicy chcą złamać wypracowane z Wiosną warunki połączenia obu partii - mówi Anna-Maria Żukowska.


12:15

Joanna Senyszyn w kuluarowych rozmowach miała powiedzieć o "stalinowskich metodach" w partii.

Ochrona nie wpuszcza

11:57

Zmieniono miejsce spotkania zarządu Lewicy. Z relacji informatorów wynika, że ochrona nie wpuszcza osób, których nie ma na liście. W tym zawieszonych dzisiaj posłów.

 Część z nich podobno weszła innym wejściem, "sposobem" - jak mówi informator salon24.pl.

10:32

Według planu w sobotę w południe ma spotkać się zarząd, podczas którego działacze mają powołać frakcje partii, w których mają współpracować politycy ze zlikwidowanej Wiosny Biedronia i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ma również zostać podniesiony temat zawieszonego europosła Marka Balta.

Chcą obalić Czarzastego 

Najistotniejszy jednak temat może być ten, o którym oficjalnie nikt nie mówił. Nieoficjalnie działacze SLD twierdzą, że ma zostać podniesiona sprawa przywództwa przewodniczącego Czarzastego. W partii nie podoba się jego sposób rządzenia - jednoosobowe podejmowanie decyzji.

Tuż przed spotkanie zarządu Czarzasty zawiesił posła Tomasza Trelę, który poinformował o tym w mediach społecznościowych.


Trela odnosząc się do tej decyzji napisał na Twitterze: "Strach, panika i przerażenie. Tak właśnie postępuje sojusznik PiS-u, bo metody są rodem z Nowogrodzkiej. Dzisiaj o 12.00 wygra Lewica PiS-owska albo Lewica Demokratyczna. Włodzimierzu Czarzasty, nie chowaj się - stań na ubitej ziemi!".

Z ustaleń Salon24.pl wynika, że zawieszonych zostało więcej polityków. Kolejnymi są również członkowie zarządu: Karolina Pawliczak, Jacek Czerniak, Wiesław Buż, Bogusław Wontor i Wiesław Szczepański.

Marcin Dobski

Czytaj dalej:

Po akcji policji w pizzerii we Wrocławiu: „Powinna być lista symboli prawnie chronionych”

Rzecznik Praw Dziecka antyszczepionkowcem? Morawiecki: To nie jest opinia rządu

Andrzej Morozowski: Przepis o obrazie uczuć religijnych powinien być zniesiony

Macron odwiedzi sanktuarium w Lourdes

„Otwórzmy oczy. Mamy wojnę, a przeciwnik jest dwa kroki przed nami”

Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka