Najbogatszy człowiek świata w Kosmosie (TRANSMISJA)

Twitter
Twitter
Dziś o 15:00 czasu polskiego Jeff Bezos - najbogatszy człowiek świata - poleci w Kosmos. Transmisję z podróży można śledzić w Internecie.

Bezos wraz z trzema współpracownikami poleci w Kosmos o godz. 09:00 w USA (czyli 15:00 czasu polskiego). Podróż ma trwać 10 minut. Biznesmen wzniesie się w przestrzeń kosmiczną prywatną rakietą. Transmisję z wydarzenia można śledzić na kanale Bleu Origin na YouTube, czyli TUTAJ.


Lot w Kosmos

Rakieta New Shepard wystartuje z Van Horn w stanie Teksas w USA. Ma osiągnąć pułap 106 km nad Ziemią. Przed wtorkowym lotem firma Blue Origin przeprowadziła, począwszy od 2015 roku, 15 pomyślnych bezzałogowych lotów testowych. Bezos już zapowiedział, że jeżeli planowany lot zakończy się sukcesem,  to dwa kolejne odbędą się pod koniec tego roku.

Lot ma się odbyć w rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu 20 lipca 1969 roku, do którego doszło podczas amerykańskiej misji załogowej Apollo 11.

- Nie mogę się już doczekać, kiedy zostanę przypięty pasami. (...) Jestem podekscytowany - mówił przed lotem Jeff Bezos.


Czytaj także:


Załoga rakiety

Sześcioosobowa kapsuła firmy Blue Origin mierząca 59 stóp oderwie się od ziemi na lot na odległość ponad 60 mil.

Oprócz Bezosa, udział w wydarzeniu wezmą jego brat Mark, pionierka kosmonautyki w USA Wally Funk, która w wieku 82 lat stanie się najstarszą astronautką w historii, a także 18-letni student fizyki Oliver Daemen, który z kolei stanie się najmłodszym w historii uczestnikiem lotu kosmicznego.


Twórca Amazon

Jeff Bezos to właściciel założonego w 1994 roku portalu amazon.com., który jest największym na świecie sklepem internetowym. Od 2018 roku Amerykanin jest najbogatszym człowiekiem świata według rankingu agencji Bloomberg. „Forbes” szacuje jego majątek na ponad 200 mld dolarów, z czego większość stanowią akcje właśnie Amazon.

image
Jeff Bezos - najbogatszy człowiek świata od 2018 roku. Fot.: flickr.com


DS


Polecamy:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie