Na początku była woda... Czyli hymn Wodociągów Krakowskich za grubą kasę

YouTube/Wodociągi Miasta Krakowa
YouTube/Wodociągi Miasta Krakowa
Wodociągi Miasta Krakowa obchodziły w tym roku 120. rocznicę powstania. Uroczystości to nie były przelewki. Transmisję z wydarzenia mógł oglądać każdy - zapłacono za nią 37,5 tys. zł, ale nie cieszyła się zbyt wielkim zainteresowaniem.

120. rocznica Wodociągów Miasta Krakowa

Wodociągi Miasta Krakowa obchodziły w lutym swoje 120. urodziny. Z tej okazji 15 lutego odbyła się uroczysta msza święta, której transmisję można obejrzeć w sieci. 

Na transmisję zdecydowano się ze względu na pandemię, by również te osoby, które nie mogą wejść do kościoła, mogły zobaczyć uroczystość.

Koszt transmisji zbija jednak z nóg - zapłacono za nią 37,5 tys. zł, informuje portal Krowoderska. To jednak nie wszystko. 

Wodociągi Miasta Krakowa wyjaśniły, że w tej sumie zmieściły się: “mikrofony oraz nagłośnienie kościoła, transmisja online w tym: zapewnienie szybkiego łącza internetowego, systemu realizacji video (mikser + serwer do streamingu + zapis wielośladowy) oraz sprzętu specjalistycznego, obsługa techniczna, transport, rejestracja wydarzenia i realizacja pamiątkowych materiałów wideo".

To jednak nie wszystko. Trzeba było zapłacić dodatkowo za oprawę muzyczną mszy świętej, w tym między innymi wykonanie hymnu Wodociągów - "Czułe H2O”.

Udekorowanie kościoła kwiatami kosztowało 2 777,78 zł, a sporo kosztów pochłonęło również uszycie mundurów "nawiązujących do początków działalności Przedsiębiorstwa”. Za każdy z nich zapłacono 2520 złotych.

Zobacz także:

Nikt nie chciał oglądać transmisji

Kwota wydaje się horrendalna, jeśli weźmiemy pod uwagę, że kiedy sprawa po raz pierwszy została opisana w marcu, transmisję obejrzano 865 razy.

Teraz wyświetleń jest nieco więcej, ponieważ wieść o drogiej uroczystości poszła w świat i zapewne każdy chce sprawdzić, czy była warta kwoty ponad 40 tys. zł, którą w rzeczywistości pochłonęła.

Transmisję z wydarzenia możesz obejrzeć tutaj:

[dalsza część artykułu znajduje się pod filmem]


Nasze czułe H2O

Zainteresowanie wzbudza zwłaszcza hymn Wodociągów - Nasze czułe H2O.  Warto wsłuchać się w tekst, ponieważ, bez lania wody, jest bardzo interesujący.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura