Lewicowa aktywistka znowu prosi o datki. Nie zgadniesz na co

Hanna Zagulska. fot. Youtube
Hanna Zagulska. fot. Youtube
Aktywistka LGBT Hanna Zagulska postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy... na wymianę baterii w laptopie. "Proponuję iść do pracy, a za wynagrodzenie kupić laptop" - padły komentarze.

O aktywistce stało się głośno kilka miesięcy temu, kiedy zbierała na laptopa. Z okazji swoich 30. urodzin, Hanna Zagulska zorganizowała na portalu zrzutka.pl. „Żebym miała swoje biuro domowe, miejsce do pracy” – tłumaczyła. „Dzięki tej zrzutce kupię komputer, powstanie moja wymarzona przestrzeń do nauki, pisania, pracy, robienia rzeczy, grania w gierki i spotykania się z terapeutką” – dodawała.

Cel zbiórki został ustawiony na 5 tys. zł i udało się go zrealizować, ale sama idea spotkała się z bardzo dużym oburzeniem. Po sukcesie zbiórki Zagulska uruchomiła następną pt. Kawka dla Hani.

Czytaj więcej: Wyłudzacze na zbiórkach. To przez nich rośnie nieufność do akcji charytatywnych

Hanna Zagulska prosi o wsparcie

Po raz kolejny Hanna Zagulska prosi o finansowe wsparcie: „no to przypał. spuchła mi bateria do lapka, przelewów nie ma, a ja już i tak je wszystkie mam rozplanowane w płatności. stacjonarnego nie wezmę ze sobą na spotkanie, ani do mamy, ani do pociągu i biblioteki. jeśli możecie mi pomóc, bardzo proszę” – napisała na Twitterze, dołączając do wpisu link do portalu zrzutka.pl.

„Do roboty nieroby”, „Zachęcam do podjęcia pracy jak wszyscy”, „A to jest ten laptop, kupiony niecałe pół toku temu ze zrzutki? Jeżeli tak, to proponuje dać do naprawy gwarancyjnej. Jeżeli inny, to można użyć tego nowego” –  takie komentarze można przeczytać pod wpisem.

"Brawo pani Haniu! Wcześniej z zażenowaniem i lekkim oburzeniem śmieszkowałem z pani zbiórek, ale szczerze – ma pani głowę! Golić frajerów do gołej skóry. Po wynikach zbiórek widać,że baranów nigdy nie zabraknie,więc proszę się nie obawiać, że kiedyś będzie pani musiała pracować" - napisał Piotr Wołosik, dziennikarz "Przeglądu sportowego".

Kim jest Hanna Zagulska?

"Jestem Hania i pochodzę z Szamotuł k/ Poznania. Zawodowo wspieram organizacje pozarządowe, osoby publiczne i firmy w komunikacji. Działam jako aktywistka, polityczka, pisarka, poetka i wolontariuszka. Dbam o zdrowie (również psychiczne) i pracuję nad byciem lepszą osobą w dobrych relacjach" - pisze o sobie Zagulska.

Hanna Zagulska jest aktywistką społeczną działającą w obronie praw człowieka, pracowała jako doradczyni PR-owa i polityczna, współorganizowała kampanie Razem i Wiosny, jest członkinią grupy Stonewall, studiuje prawo.

KJ

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo