Protesty KOD w obronie TVN. Wśród tłumu prawnicy, dziennikarze i politycy

Wiec w obronie TVN, Warszawa. Fot. PAP/Paweł Supernak
Wiec w obronie TVN, Warszawa. Fot. PAP/Paweł Supernak
Jutro o godz. 11.30 Sejm rozpatrzy projekt nowelizacji ustawy "lex TVN". Dlatego dziś na ulice miast wyszli przeciwnicy rządu, którzy protestują przeciwko uchwaleniu nowego prawa medialnego.

Przed budynkiem Sejmu zgromadzili się protestujący - dziennikarze, politycy opozycji, sędziowie, prawnicy i widzowie TVN24. Demonstracji towarzyszą hasła: "Będę bronił TVN. To moja stacja", "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”, widać wszędzie przypinki z logo TVN z literą "V" na znak solidarności ze stacją komercyjną. Protesty zorganizowano także w kilkudziesięciu innych miastach - w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku czy Wrocławiu. 

Zobacz: 

Kilkadziesiąt miast stanie w obronie stacji TVN. Polskę zaleją marsze KOD

Protestujący na dachu 

Podczas warszawskiej manifestacji doszło do incydentu. Kilka osób wdarło się na dach budynku Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przy Krakowskim Przedmieściu, służby rozpoczęły negocjacje z aktywistami. Według stołecznej policji, naruszono nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. Po godzinie 18 ściągnięto z dachu protestujących w obronie TVN. 

Inicjator manifestacji - Komitet Obrony Demokracji - poinformował w mediach społecznościowych i na swojej stronie internetowej, że manifestacja została zorganizowana w obronie wolnych mediów i wolności słowa.

"Stajemy razem, by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce" – napisali. 

Tusk w obronie TVN

Organizatorzy zapowiadają, że w manifestacji wezmą udział także politycy, w tym pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Lider PO jest gromko fetowany przez manifestujących w Warszawie. Tam ze sceny przemawiali m.in. Seweryn Blumsztajn i Jacek Żakowski. 

KOD poinformował, że podobne manifestacje rozpoczęły się o tej samej porze w 80 miastach Polski.  GW

Lubię to! Skomentuj153 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo