Katolicy modlą się o pokój w Afganistanie

PAP/EPA/ROB ENGELAAR
PAP/EPA/ROB ENGELAAR
Dziś w rzymskokatolickiej parafii św. Barbary w Warszawie będzie można wziąć udział w zbiorowej modlitwie o Pokój za Afganistan. Organizatorem wydarzenia jest Wspólnota Sant'Egidio.

Wspólnota Sant'Egidio organizuje modlitwę o Pokój w Afganistanie. Wydarzenie odbędzie się w rzymskokatolickiej parafii św. Barbary w Warszawie.

Modlitwa zmienia świat, zaczynając od zmiany naszego serca

"Jesteśmy głęboko poruszeni wydarzeniami w Afganistanie, a także tym, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej" - napisano na stronie wydarzenia.

"1 września miną 82 lata od wybuchu II wojny światowej, w której zginęło 80 milionów ludzi, w tym 6 milionów Polaków. Nasi dziadkowie i rodzice wiedzą czym jest koszmar wojny. W tym dniu w sposób szczególny chcemy się modlić o pokój w tych krajach, w których dziś toczą się wojny" - czytamy dalej.

Zobacz: Polska wolontariuszka o Lesbos: To poruszające miejsce, które przywodzi na myśl Auschwitz

Organizatorzy tłumaczą, że wydarzenie ma rozpocząć się modlitwą o Afganistan i za Afgańczyków zmuszonych do ucieczki ze swojego kraju, także tych, którzy różnymi drogami docierają do granic Polski, szukając nadziei na życie w pokoju.

"Modlitwa jest także wyrazem naszej solidarności z nimi. Jako chrześcijanie wierzymy, że modlitwa zmienia świat, zaczynając od zmiany naszego serca" - tłumaczą organizatorzy.

Zobacz: Katolicy i protestanci apelują o korytarz humanitarny z Afganistanu

" target="_blank">

Biskupi wzywają do okazania "postawy chrześcijańskiej gościnności" uchodźcom

Biskupi już kilka razy zabierali głos w sprawie afgańskich imigrantów. Ostatnie zebranie biskupów diecezjalnych odbyło się na Jasnej Górze w przeddzień Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

"Oczekujemy od państwa i samorządów wypracowania właściwych dla naszej sytuacji mechanizmów pomocy uchodźcom, które będą mogły być wsparte zaangażowaniem Kościoła w Polsce" - podkreślali wówczas biskupi.

Zobacz:  Episkopat nawołuje do okazania uchodźcom "chrześcijańskiej gościnności"

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka