Zakłócili kongres Polski 2050. Greenpeace kontra Hołownia

Greenpeace przypomniał o sobie na kongresie Polski 2050. Fot. Twitter/Greenpeace Polska
Greenpeace przypomniał o sobie na kongresie Polski 2050. Fot. Twitter/Greenpeace Polska
Trójka działaczy Greenpeace Polska zakłóciła przemówienie Szymona Hołowni podczas kongresu Polski 2050. Aktywiści domagali się odejścia od wydobycia węgla. Po krótkim występie zostali wyprowadzeni przez ochronę.

- Macie absolutną rację, Polska powinna odejść od węgla jak najszybciej - zareagował Hołownia, gdy tuż obok niego trzech młodych ludzi rozwinęło transparenty proekologiczne.   

 

Zobacz: 

Aplikacja Jaśmina specjalnym gościem pierwszego kongresu Polski 2050 Szymona Hołowni

Pierwszy kongres Polska 2050 Szymona Hołowni. Kim jest tajemniczy gość


Demokracja i zielona Polska według Hołowni

Hołownia wyszedł na scenę Kongresu Polski 2050 dopiero po ponad godzinie od rozpoczęcia wydarzenia, po przemówieniach szefa partii Michała Koboski i innych działaczy ugrupowania. 

Powiedział, że w pewnym momencie zaczął się zastanawiać, co może zrobić, aby zostawić pokoleniu jego córki "lepszą Polskę". - Co to znaczy lepsza Polska? (...) To zielona demokracja. To więcej miejsca na ziemi dla każdego. To solidarność - jeden wspierający drugiego - mówił były dziennikarz. 

- A co mamy w zamian? Stan wyjątkowy na granicy, a między nami stan wojny. Wspaniały naród, zamiast być zespołem, zwycięską sztafetą, zostaje na końcu, bo trener poszczuł sportowców na siebie. Poszliśmy na wojnę z samym sobą -  powiedział Hołownia.

- Czułem, że wszyscy utknęliśmy w jakimś jądrze ciemności, że na naszych oczach bezczelnie kradnie się nam demokrację, za nasze własne pieniądze napuszcza się jednych na drugich, zawłaszcza państwo i rozdaje nie swoje, kolegom, szwagrom, partnerkom" - wymieniał. "Na co jeszcze miałem czekać, przecież trzeba było zacząć działać? - pytał retorycznie.

W pewnym momencie na scenę weszła trójka młodych ludzi. Dwoje z nich trzymało transparenty "Polska bez węgla 2030" z logiem Greenpeace. Hołownia w pewnym momencie ich zauważył.

- Postulat odejścia od węgla jest jednym z najważniejszych w naszym programie. Jeżeli pokaże mi pan metodę, jak dojść do Polski bez węgla po 20-, 30-letnich opóźnieniach tak, żeby w ciągu tych 9 lat, do 2030 nie wywołać rewolucji społecznej, niepokojów społecznych, żeby krew nie polała się na ulicach, bardzo chętnie kupię wasz projekt - powiedział Hołownia. 


- My pokazujemy perspektywę, która jest możliwa do wykonania. Nie mam żadnych wątpliwości, że Polska powinna odejść od węgla jak najszybciej, mam nadzieję, że uda się to zrobić do 2035 roku - dodał Hołownia. 

Jaśmina zamiast Michelle Obamy

Po chwili ochrona wyprowadziła trójkę młodych ludzi ze sceny. Było to jedno z najciekawszych wydarzeń podczas kongresu, oprócz prezentacji aplikacji "Jaśmina", która umożliwi działaczom partii Hołowni głosowanie w różnych, politycznych sprawach. Wedle medialnych przecieków, na scenie wystąpić miała Michelle Obama, ale doniesienia okazały się żartem. 

Czytaj też: 

Seksistowski komentarz posłanki PO. Tak Marczułajtis kpi z pełnomocniczki Czarnka

Pamiętacie "człowieka bizona" z Kapitolu? Sensacyjne zeznania republikanina

Kubica wraca do F1! Rajdowiec będzie się ścigał w GP Holandii


GW

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka