Pierwszy kongres Polska 2050 Szymona Hołowni. Kim jest tajemniczy gość

Szymon Hołownia. Fot. Salon24.pl
Szymon Hołownia. Fot. Salon24.pl
W sobotę o godz. 11 w Warszawie rozpocznie się pierwszy kongres ruchu Polska 2050. Zapowiedziano wystąpienie gościa specjalnego, który ma "zmienić oblicze polskiej polityki"; jego tożsamość pozostaje tajemnicą.

Sobotnim wydarzeniem Polska 2050 chce rozpocząć nowy sezon polityczny. W kuluarach kongresu mówi się, że ma to być Michelle Obama.

Polecamy:

Dziennikarze Onetu z zarzutami! Robili relację z terenu stanu wyjątkowego

Burza wokół Łukasza Jasiny. Aktywiści LGBT i sławy lewicy hejtują nowego rzecznika MSZ

Polska 2050 - pierwszy kongres

„Czwartego września zapraszam wszystkich was na wielkie wydarzenie - Pierwszy Kongres Ruchu Polska 2050. Będą setki osób z całej Polski, będzie gość specjalny, który mam nadzieję na trwałe zmieni oblicze polskiej polityki” - tak lider Polski 2050 zapowiadał w mediach społecznościowych pierwszy kongres swojego ruchu.

Hołownia zapewnił, że po tej dacie „na trwałe zmieni się oblicze polskiej polityki” i „nic nie będzie takie, jak było do tej pory”.

Specjalny gość kongresu Polski 2050

Kim jest specjalny gość kongresu? Jego tożsamość pozostaje tajemnicą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.

Hołownia powiedział PAP, że w sobotnim kongresie wezmą udział setki działaczy Polski 2050. – Przedstawimy nasz program, naszą wizję Polski, zobowiązania, które podejmujemy, idąc drogą zielonej demokracji – podkreślił.

– Moje przemówienie na kongresie pokaże esencję naszego programu - przez poszczególne zobowiązania, które będziemy podejmować spróbujemy opowiedzieć, jak Polska może wyglądać już za kilka, kilkanaście miesięcy. Pokażemy, jaka jest wizja Polski 2050 dla naszego kraju w bardzo wielu obszarach: socjalnym, solidarności, gospodarki, demokracji, edukacji, ekologii – mówił polityk.

Hołownia: Mocny początek nowego sezonu

Pytany, czy sobotnie wydarzenie ma tchnąć nadzieję i pozwolić Polsce 2050 odrobić spadki w sondażach obserwowane po powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki, Hołownia powiedział, że kongres ma być „mocnym początkiem nowego sezonu politycznego”. – Chcielibyśmy, aby ten dzień był wielką opowieścią o tym, że jest nadzieja, że nie jesteśmy skazani na wyniszczającą nas polaryzację, że jest możliwa nowa polityka, że czas zacząć myśleć w Polsce nie kategoriami kolejnych wyborów i kolejnych kadencji, ale pokoleń, które w tym kraju jeszcze długo po nas będą musiały żyć – wskazał lider Polski 2050.

– To wydarzenie będzie emblematyczne dla naszego myślenia o polityce i tego, jak chcielibyśmy ją robić – zaznaczył. – Pokażemy, jak bardzo pojemny jest nasz ruch, z jak różnych stron przychodzą do nas ludzie – dodał.

Czytaj dalej:

Kto koczuje na granicy? Gdula: "Tam nie znajdują się bogacze"

Woś: Głodem Polaków! Głodem!

Jan Śpiewak: Ratownicy są na pierwszej linii. Pracują w strasznych warunkach

Były arcybiskup Waszyngtonu nie przyznaje się do gwałtu na nieletnim

Obrabował zakon i wziął ślub z 91-latką. Były jezuita z zarzutami

Trzy filary Polski 2050

Oprócz przemówień liderów Polski 2050: Szymona Hołowni i Michała Kobosko, a także wystąpienia specjalnego gościa, podczas kongresu odbędzie się również prezentacja trzech filarów ruchu: stowarzyszenia Polska 2050, Instytutu Strategie 2050 oraz koła parlamentarnego. Przewidziano też część muzyczną - koncerty dwóch artystek.

– Kongres ma być naszym świętem. Będzie trochę powagi i podniosłości, która powinna cechować ludzi, idących w odpowiedzialną drogę, ale też sporo radości, trochę muzyki, dobrej energii i dobrego klimatu ludzi, którzy po prostu się lubią i chcą pokazać, że tak też można robić politykę – oświadczył Hołownia.

Zlot ma być także podsumowaniem letniej kampanii „Poznajmy się”, w ramach której parlamentarzyści, działacze i wolontariusze ruchu konsultowali program, z którym Polska 2050 Szymona Hołowni pójdzie do następnych wyborów.

– W czasie wakacji odbyliśmy ponad 200 spotkań z Polakami w ramach akcji „Poznajmy się”, one dały nam dużą wiedzę o tym, czego Polacy dzisiaj oczekują. Bardzo cieszę się z tych wszystkich spotkań, bo to kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy fizycznie zapoznali się z naszą ofertą i teraz masowo zaczynają zapisywać się do stowarzyszenia – mówił polityk.

KW


Lubię to! Skomentuj81 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka