Burza wokół Łukasza Jasiny. Aktywiści LGBT i sławy lewicy hejtują nowego rzecznika MSZ

Łukasz Jasina. Fot. PAP/Andrzej Rybczyński
Łukasz Jasina. Fot. PAP/Andrzej Rybczyński
Łukasz Jasina to nowy rzecznik MSZ. Działacze LGBT zaczęli hejtować go w mediach społecznościowych jako geja pracującego dla PiS. Jasina nie odnosi się do kwestii swojej seksualnej orientacji. Broni go znaczna część publicystów i komentatorów różnych opcji.

Bart Staszewski atakuje rzecznika MSZ

Łukasz Jasina jest polskim historykiem, dziennikarzem, prawnikiem, filmoznawcą, analitykiem, komentatorem radiowym i telewizyjnym. Minister Spraw Zagranicznych prof. Zbigiew Rau wyznaczył z dniem 1 września Łukasza Jasinę do pełnienia funkcji Rzecznika Prasowego MSZ. 

Polecamy:

Lewica ujawnia tożsamość koczujących na granicy. Gdula: "Tam nie znajdują się bogacze"

Rafał Woś: Głodem Polaków! Głodem!

Nowego rzecznika MSZ ostro zaatakował aktywista LGBT Bart Staszewski, który napisał na Twitterze: „Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać. Ten rząd walczy z osobami LGBT, tworzy strefy wolne od LGBT. To taka sama hipokryzja jak posłanka która po cichu usuwa ciąże i publicznie potępia aborcje. Komedia”.


W podobnym tonie wypowiedział się Ziemowit Szczerek, pisarz i publicysta związany z „Krytyką Polityczną”.


Szczerek kontra Fogiel

Gdy Radosław Fogiel (PiS) stwierdził:  „Widzisz, gdzie się znalazłeś? Czyli geja, którego akurat nie uważasz za "dobrego chłopaka" można wyśmiewać? To była po prostu głupia akcja i pisze Ci o tym masa ludzi, w tym tacy, którym do prawicy jest bardzo daleko”.

Szczerek odpisał: 

„Radi, slyszaleś o "strefach wolnych od LGBT" i "tęczowej zarazie"?:) Wiesz, że co innego dać się sprostytuować Kaczyńskiemu w zamian za wyciągnięcie z 15-letniego niebytu, ale co innego spłacać mu ten dług kłamiąc w żywe oczy na temat kolegi w trybie "bolszewicki prokurator"?


„@LukaszJasina to wybitna postać - erudyta, człowiek renesansu, ambasador słowa, państwowiec. Mógłby być rzecznikiem MSZ w każdym rządzie, bo liczy się Polska. Hejt, który się na niego wylewa, jest absurdalny i skandaliczny” - napisał w odpowiedzi Marcin Kędzierski. Główny ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Słowik do Staszewskiego: Homofob

Jasiny broni też dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Słowik. Mocno podsumowuje Barta Staszewskiego: „Homofob. Pan dr Jasina jest świetnym specjalistą. I to w zupełności wystarcza”.


Maciej Bąk z Radia Zet zauważa, że atak lewicy chybia celu: „Łukasz Jasina nie jest z PiS, przeniósł się jedynie z jednej państwowej instytucji do drugiej”.

Czytaj dalej:

Nie udało się pomóc drugiemu z afgańskich chłopców. 6-latek nie żyje

Jan Śpiewak: Ratownicy są na pierwszej linii. Pracują w strasznych warunkach

Były arcybiskup Waszyngtonu nie przyznaje się do gwałtu na nieletnim

Obrabował zakon i wziął ślub z 91-latką. Były jezuita z zarzutami

Prokurator miał wziąć milion złotych łapówki od "Królowej życia". Sąd zwolnił go z aresztu

Kim jest Łukasz Jasina?

Łukasz Jasina ukończył prawo (2004), historię (2005) i dziennikarstwo (2005) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Collegium Invisibile (2006). Stopień naukowy doktora uzyskał na podstawie rozprawy pt. Zmierzch Imperium Brytyjskiego w niektórych filmach Davida Leana. Studium historyczno-filmoznawcze w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w 2011 roku. Był pracownikiem m.in.: Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Od roku 2018 prowadził wstępy filmowe przed seansami "Czwartkowego Klubu Filmowego", "Wieczoru Kinomana" w TVP Kultura, "Wieczoru Literackiego" Radia Dla Ciebie i audycji "Lucky Luke czyli Jasina i Adamski o filmie i nie tylko". Był również gospodarzem "Klubu Trójki" w 3 Programie Polskiego Radia i audycji "W kinie w Lublinie" w Polskim Radiu Lublin.

KW

Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo