Donald Tusk / Fot. Flickr
Donald Tusk / Fot. Flickr

Tusk wściekły na jedynego stronnika Trzaskowskiego. „Czekają go konsekwencje”

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Posła PO Sławomira Nitrasa czekają ogromne kłopoty - przekazał tygodnik "Wprost". Anonimowy polityk PO dodaje, że „Donald Tusk jest na niego wściekły”.

Nitras o katolikach. Reakcja Tuska 

Sławomir Nitras podczas swojego wystąpienia powiedział: - Uważam, że za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu, dojdzie do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością. (...) Ale dobrze, żeby to się stało w sposób nie gwałtowny, żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie, że to jest uczciwa kara za to, co się stało. Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę - grzmiał poseł KO. 

Zobacz także: Klaudia Jachira prelegentką na Campusie Trzaskowskiego. Opowie jak ominąć system

Tusk wściekły na Nitrasa

Anonimowy polityk PO podzielił się szczegółami relacji w Platformie Obywatelskiej z tygodnikiem „Wprost”. Wynika z niej, że Tusk chce ukarać Nitrasa za nieprzemyślaną wypowiedź. 

Zobacz także: Balcerowicz na Campus Polska. „Wszystko co pisowskie jest polskie”

Polityk sympatyzujący z szefem PO mówi: - Najbardziej wściekły był Donald Tusk. Nitrasa czekają konsekwencje. Może pomarzyć o szefowaniu regionu zachodniopomorskiego, a na to się szykował - czytamy. 

„Większość polityków partii stoi po stronie Tuska, a nie Trzaskowskiego”

Rozmówca gazety informuje również, że większość polityków partii jasno deklaruje poparcie dla Tuska, a nie Rafała Trzaskowskiego. „Frakcja” prezydenta Warszawy praktycznie nie istnieje i liczy tylko jedną "szablę" - Nitrasa. 

Zobacz także: Salon24.pl na Campusie Polska Przyszłości. Impresje i przemyślenia z dnia pierwszego

Anonimowe źródła w PO przekazują, że Agnieszka Pomaska wyraziła chęć objęcia funkcji szefowej regionu pomorskiego Platformy. Z kolei Grzegorz Schetyna wykonał dużo partyjnej pracy w regionie dolnośląskim i wszystko wskazuje na to, że wywalczy sobie stanowisko.

Zobacz także: Campus Polska Przyszłości. Trzaskowski: Będziemy rozmawiać o naszych wartościach

Przypomnijmy, że Sławomir Nitras był jednym z pomysłodawców Campusu Polska Przyszłości. Wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Podczas wydarzenia prelegentami byli politycy PO, PSL a także samorządowcy.

Polecamy: 

NS 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka