Miesięcznica smoleńska z incydentami. "Pokaż raport świrze, gdzie jest wrak"

Lotna Brygada Opozycji na placu Piłsudskiego. Fot. PAP/Mateusz Marek
Lotna Brygada Opozycji na placu Piłsudskiego. Fot. PAP/Mateusz Marek
Politycy PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim wzięli udział w obchodach miesięcznicy smoleńskiej na placu Piłsudskiego. Delegację rządową powitali demonstrujący w strojach bohaterów popularnego serialu "Dom z papieru".

W Warszawie hołd ofiarom katastrofy Tu-154 M, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, oddali Jarosław Kaczyński, szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef MSWiA Mariusz Kamiński, minister Piotr Gliński oraz dyrektor KPRM Michał Dworczyk. Politycy złożyli kwiaty na placu Piłsudskiego przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. 

Miesięcznice smoleńskie nie podobają się antyrządowym aktywistom, w tym m.in. Obywatelom RP i Lotnej Brygadzie Opozycji. Dzisiaj grupka demonstrantów przebrała się w czerwone stroje, znane z serialu "Dom z papieru". Przynieśli ze sobą kartonowy rekwizyt w kształcie schodów z wypisanymi hasłami: "Gdzie jest wrak", "Pokaż raport świrze", "Kazałeś lądować bratu?". Aktywiści krzyczeli też podobne frazy w stronę polityków PiS. 


Lotna Brygada Opozycji co miesiąc zakłóca upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem parlamentarzystów partii rządzącej. W listopadzie 2019 roku uroczystości zakłócić protestujący w makiecie czołgu. W czerwcu br. jeden z członków grupy wyszedł na pomnik smoleński. 

Zobacz:

Happening zwolenników opozycji. Czołg na placu Piłsudskiego z napisem "Gdzie jest wrak?"

Lotna Brygada Opozycji robi happening w rocznicę miesięcznicy smoleńskiej

"Kamerzysta" przed sądem. Patostreamer odpowie za znęcanie się nad niepełnosprawnym

GW

Lubię to! Skomentuj163 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo