Kolenda-Zaleska skrytykowana przez opozycję. Duże emocje po wywiadzie z Sikorskim

Katarzyna Kolenda-Zaleska. fot. Wikimedia/Ryszard Hołubowicz
Katarzyna Kolenda-Zaleska. fot. Wikimedia/Ryszard Hołubowicz
Radosław Sikorski skrytykował Katarzynę Kolendę-Zaleską na Twitterze po tym, jak starł się z nią w rozmowie na antenie TVN24. O co poszło?

Polityk pojawił się w poniedziałek wieczorem na antenie TVN24. Były minister spraw zagranicznych w rządzie PO odnosił się m.in. do polityki międzynarodowej rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Starcie Kolendy-Zaleskiej z Sikorskim

Dziennikarka kilkukrotnie próbowała dociec, jaki plan ma opozycja na odsunięcie Zjednoczonej Prawicy od władzy. Pytania zirytowały europosła.

- Czy odpowiedzią na walkę z PiS jest piłowanie katolików i zamykanie szpitali? - zapytała Kolenda, nawiązując do niedawnego "Campus Polska" organizowanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i słów posła Sławomira Nitrasa o "opiłowaniu Kościoła z pewnych przywilejów".

- Gdyby jakakolwiek inna partia okłamała Polaków w sprawie katastrofy smoleńskiej, wmawiając, że tam był zamach, to nie miałaby 30 a 3 proc. poparcia. Na tym przykładzie widać jednak, że narodowy socjalizm i szczucie są skuteczne - odpowiedział europoseł.

 - Co w takiej sytuacji planuje zrobić opozycja? - dopytywała.

- Czasami ludziom nie da się niektórych rzeczy wytłumaczyć. Niektórym nie udaje się przekazać podstawowej wiedzy i opozycji nie udaje się im wyjaśnić, że PiS kłamie, co ja na to pani poradzę? - mówił Sikorski.

- W takim razie, pan podważa istnienie opozycji - stwierdziła dziennikarka.

- Opozycja może przekazywać, jak jest, a niektórzy i tak w to nie wierzą. Ile osób nie chce się zaszczepić, choć nauka mówi jasno, że to pomaga? Czego pani od nas wymaga, stawania na głowie? - zapytał Sikorski.

- Opozycja powinna stanąć na głowie - stwierdziła Kolenda- Zaleska.

- Opozycja może nazywać to, co się dzieje. Pani teraz obwinia opozycję za to, co robi PiS. To jest jakaś perwersja. (...) Proszę obwiniać tych, którzy sprostytuowali TVP - powiedział polityk.

Czytaj też:

Fala hejtu na dziennikarzy TVN

Tuż po wizycie na antenie TVN24 Sikorski odniósł się na Twitterze  do swojej rozmowy z Katarzyną Kolendą-Zaleską:

"Może trzeba było wytknąć @KolendaK, że słabi są, skoro *** nie daje im koncesji. Taka była mniej więcej linia jej argumentacji. Przypominam, że przepowiedziałem, że jeszcze w drodze do pośredniaka nasi dzielni żurnaliści będą pomstować nie na zamordystów, lecz na opozycję" - napisał.


"Dziennikarska żenada. Styl TVPiS" - stwierdził na Twitterze były poseł PO Michał Stasiński. "Mam ochotę napisać ***** TVN" - dodał dziennikarz Jerzy Skoczylas. Inni komentatorzy zarzucili dziennikarce, że "chyba się sprzedała PiS", "urządziła festiwal symetryzmu" i może szukać sobie miejsca w TVP, bo "obrzydza ludziom opozycję".

Od zwolenników opozycji dostało się także Konradowi Piaseckiemu za wtorkowy wywiad z Izabelą Leszczyną z PO. Internauci stwierdzili, że jego pytania były zbyt "napastliwe". Dziennikarz pytał Leszczynę m.in. o zmianę tonu PO, która chciała, żeby  "Komisja Europejska stawia PiS pod ścianą", a dziś Tusk mówi, że "karanie Polski nie ma sensu".

KJ

Czytaj też:Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura