Co ze zbiórką Pospieszalskiego? Znamy decyzję

Jan Pospieszalski rusza z nową zbiórką na swój projekt medialny / Fot. YouTube Janek Pospieszalski #WARTO
Jan Pospieszalski rusza z nową zbiórką na swój projekt medialny / Fot. YouTube Janek Pospieszalski #WARTO
Jakiś czas temu Patronite.pl zablokował Pospieszalskiemu i Pawlickiemu możliwość zbierania pieniędzy na nowy projekt medialny. Po tym wydarzeniu dziennikarze postanowili przenieść zbiórkę na inny portal Zrzutka.pl.

Pospieszalski i jego kanał na YouTube

W połowie sierpnia Jan Pawlicki wraz z Janem Pospieszalskim uruchomili na YouTube kanał „Janek Pospieszalski #WARTO”. Trafiają tam rozmowy dziennikarza na rozmaite tematy, lecz głównie poruszana jest tematyka COVID-19.

Jak mówił Jan Pospieszalski w YouTube, otrzymał "huraganowe wsparcie", także wśród polityków koalicji. Dodał, że nie będzie wymieniał nazwisk, bo to mógłby być dla nich "pocałunek śmierci". W nagraniu tym zapowiada zbiórkę na Patronite.pl.

Zobacz także: Serwis Patronite.pl zablokował zbiórkę na nowy program Pospieszalskiego

YouTube miał być pierwszym krokiem do rozbudowania marki. Celem zbiórki na Patronite.pl było uzyskanie finansowania na poziomie 24 tys. zł miesięcznie.

Patronite.pl blokuje zbiórkę dziennikarzy

Serwis Patronite zablokował dziennikarzom możliwość zbierania pieniędzy.

"Rada Naukowa Patronite.pl negatywnie oceniła treści Autora dot. epidemii COVID-19. Aby dowiedzieć się więcej na temat COVID-19 odwiedź stronę Polskiej Akademii Nauk" - widnieje komunikat na stronie zbiórki.

Zobacz także: Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. tęczowych rodzin i LGBT przyjęta

Pospieszalski nie wiedział nic o sprawie. - Ktoś do mnie rzeczywiście dzwonił z rady naukowej kilka dni temu, ale nie mogłem odebrać, byłem na nagraniu. Nie sądziłem, ze sprawa może być poważna - powiedział w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Zobacz także: Agrounia rozdaje ziemniaki podczas strajku medyków

Jest decyzja o nowej zbiórce

Decyzja serwisu Patronite.pl skłoniła dziennikarzy do przeniesieniu zbiórki na portal Zrzutka.pl.

Informacja została przekazana za pomocą facebookowego profilu „Janek Pospieszalski #WARTO”.

- Jak wiecie, serwis Patronite 'naznaczył' nas lakonicznym komunikatem 'Rada Naukowa Patronite.pl negatywnie oceniła treści Autora dot. epidemii COVID-19'. Staramy się poznać treść owej oceny, ale cóż... Nie pchamy się tam, gdzie nas nie chcą. Poza tym cenimy sobie niezależność, ponieważ obiecaliśmy Wam jedno: BEZ NACISKÓW, BEZ CENZURY, WSPÓLNYMI SIŁAMI – z Wami! – napisano na profilu "Janek Pospieszalski #WARTO".

Zobacz także: Jachira: "Jeżeli pacjent jest chory, to wzywamy lekarza czy kupujemy mu broń?"

We wpisie poinformowano również, że dziennikarze startują na alternatywnej platformie, która oferuje korzystniejsze warunki.

" target="_blank">


Rozstanie Pospieszalskiego z TVP

W kwietniu TVP nie wyemitowała programu „Warto rozmawiać” niezgodnego z narracją dotyczącą pandemii. Program miał wrócić na antenę, jednak tak się nie stało.

Prezes TVP, Jacek Kurski skomentował sprawę i zaznaczył, że Pospieszalski „sam się wykluczył.

Zobacz także: Prokurator, sąd i kat w jednym

Dziennikarz odpowiedział na słowa Kurskiego - Panie prezesie, pan chyba nie widział ani jednego programu informacyjnego swojej telewizji. Niech pan zobaczy, co ci eksperci, lekarze, ministrowie zdrowia wygadują – skomentował Pospieszalski.

Polecamy: 

NS 

Źródła: dorzeczy.pl, Salon24.pl 

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura