Prezydent Białegostoku wylądował w szpitalu z powodu COVID-19

YouTube/Platforma Obywatelska
YouTube/Platforma Obywatelska
Prezydent Białegostoku trafił do szpitala chory na koronawirus. Informację przekazał za pośrednictwem Twittera. "Od wczoraj jestem w szpitalu" - napisał. Czy był zaszczepiony?

Prezydent Białegostoku w szpitalu

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował na Twitterze, że trafił do szpitala chory na COVID-19.

"Drodzy białostoczanie, COVID-19 nie ominął także mnie. Od wczoraj jestem w szpitalu. Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej. Dbajcie o siebie, szczepcie się i pozostańcie zdrowi" – napisał dziś Truskolaski.

Zobacz: Białorusini przekazują imigrantom środki psychotropowe

Rzeczniczka prezydenta Urszula Boublej przekazała, że prezydent Truskolaski "czuje się dobrze".

Biuro prasowe prezydenta poinformowało PAP, że na razie nie ma decyzji o skierowaniu na kwarantannę pracowników urzędu miasta, którzy w ostatnim czasie mieli kontakt z prezydentem.

Co z nowymi restrykcjami?

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał ostatnio plany ministerstwa w związku z kolejnymi zachorowaniami. Ich liczba w dalszym ciągu pozostaje na tyle niska, że nie planuje się wprowadzania w najbliższym czasie nowych obostrzeń.

"W tej chwili, przy tej liczbie zakażeń, nie przewidujemy zmian restrykcji. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu" - powiedział szef resortu zdrowia.

Dziś ministerstwo przekazało informacje o 421 nowych zakażeniach koronawirusem. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 903 655 zakażeń. Zmarły 75 572 osoby z COVID-19.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj173 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości