Ziobro ws. uchwał o LGBT. "Sprzeciwiamy się szantażowi Unii!"

Zbigniew Ziobro za pozostawieniem uchwał sejmików ws. LGBT.
Zbigniew Ziobro za pozostawieniem uchwał sejmików ws. LGBT.
Solidarna Polska nie zgadza się z decyzją radnych, którzy znieśli uchwały ws. obrony tradycyjnej rodziny i anty-LGBT. Zbigniew Ziobro ukarał też jednego działacza, który odważył się głosować zgodnie z intencjami Komisji Europejskiej i opozycji.

- Solidarna Polska popierała uchwały sejmików wojewódzkich podejmowane w ostatnich latach w obronie rodziny. Jesteśmy w tym konsekwentni. Dlatego odrzucamy naciski Komisji Europejskiej, która wezwała polskie samorządy do wycofania się z przyjętych uchwał - zakomunikowała partia Ziobry, która głosowania w sejmikach wojewódzkich nazywa "szantażem" ze strony organów unijnych. 

 

Zobacz: 

Sejmiki - Małopolski i Podkarpacki cofnęły uchwały dotyczące ideologii LGBT

Chwile grozy w Krakowie. Ewakuowano mieszkańców bloku z powodu bomb i pocisków

- Żądana KE mają charakter ideologiczny, są bezprawne i przybierają postać ekonomicznego szantażu. Solidarna Polska zaapelowała do sejmików wojewódzkich, by stanowczo stały na gruncie ochrony rodziny oraz prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców - apeluje koalicjant PiS. 

Stanowisko PiS ws. uchwały o LGBT Solidarna Polska przyjmuje "ze zdumieniem" i podkreśla, że zobowiązała wszystkich swoich radnych do głosowania przeciwko zniesieniu deklaracji. Jeden z nich z łódzkiego sejmiku - Edward Kiedos - nie zastosował się do zaleceń Ziobry i został w konsekwencji wyrzucony z partii.  


Z uchwał, które krytykowała opozycja i środowiska LGBT, wycofały się m.in. sejmiki w Małopolsce, Świętokrzyskiem i na Podkarpaciu. 

Nie przegap: 

Publikowałbym. Bismarck kąsa po śmierci

Adwokat mówił o "trumnie na kółkach" po tragicznym wypadku. Teraz przeprasza


GW

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo