Paczki z Aliexpress nie będą już szły miesiącami. Dostaniesz je w kilka dni

flickr/Marcin Grabski, (CC BY 2.0)
flickr/Marcin Grabski, (CC BY 2.0)
Koniec czekania miesiącami na zakupy z Aliexpress. Paczki przyjdą do ciebie w kilka dni.

Aliexpress już niedługo uruchomi dostawy z największego centrum logistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Mieści się on nie gdzie indziej jak w Polsce, a konkretnie - w Łodzi.

Aliexpress i największe centrum logistyczne

Hun magazynowy Aliexpress o powierzchni 10 tys. m2 będzie oprócz Polski zaopatrywać naszych południowych i zachodnich sąsiadów.

Portal wiadomoscihandlowe.pl ustalił, że budowa gigantycznego magazynu Aliexpress została zakończona na początku października. Pierwsze dostawy z Łodzi mają ruszyć już w listopadzie, więc ekspresowych przesyłek z Aliexpress możemy spodziewać się już niedługo. Centrum logistyczne Cainao ma być jednym z ważniejszych hubów logistycznych dla dostaw dla Czech, Słowacji, Austrii i Niemiec.

Uruchomienie dostaw Aliexpress z magazynu w Łodzi zbiega się z ważną dla platformy datą - Dniem Singla, kiedy odbywa się największy festiwal promocji.

Podatek od przesyłek z Aliexpress

Od pierwszego lipca obowiązuje ustawa o VAT, której celem jest uszczelnienie systemu przesyłek spoza UE. W praktyce oznacza to, że klienci, którzy zamawiają produkty na portalach sprzedażowych spoza UE muszą zapłacić podatek VAT już w trakcie zakupu. Jeśli tego nie zrobią, nie otrzymają towaru.

Przestał również obowiązywać limit 22 euro, który zwalniał z podatku małe przesyłki, ponieważ zasada ta była nadużywana - nieuczciwi sprzedawcy oznaczali często w ten sposób przesyłki o o wiele większej wartości, np. smartfony. Przez tego typu oszustwa gospodarki państw członkowskich UE traciły rocznie ok. 7 mld euro.

Według szacunków ministerstwa podatek na przesyłki z Chin podniósłby ich cenę nawet o 20 proc. To właśnie m.in. z tego powodu zdecydowano się zainwestować w budowę magazynu w Polsce.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka