Władze Warszawy, policja i SOP mobilizują się przed Marszem Niepodległości!

Tzw. Bitwa pod Empikiem, Marsz Niepodległości 2020. Fot. PAP
Tzw. Bitwa pod Empikiem, Marsz Niepodległości 2020. Fot. PAP
Na poniedziałek zaplanowane zostało spotkanie służb miejskich, Policji i Służby Ochrony Państwa przed Świętem Niepodległości. Będą omawiane sprawy bezpieczeństwa 11 listopada.

"Marsz Niepodległości się odbędzie"

Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że mimo negatywnej decyzji władz stolicy oraz sądu, to coroczne wydarzenie się odbędzie. 11 listopada o godzinie 13 demonstracja ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu PGE Narodowego. W tym samym miejscu zgromadzenie zapowiedziała grupa 14 Kobiet z Mostu. W stolicy ma się odbyć ponadto wiele innych wydarzeń związanych z upamiętnieniem odzyskania niepodległości.

Polecamy:

Czarzasty: Śmierć będzie tańczyła, kobiety umierały. A PiS będzie się cieszyć

NBP upamiętnia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego banknotem kolekcjonerskim i złotą monetą

Spotkanie służb miejskich, Policji i Służby Ochrony Państwa

Dlatego – jak poinformował PAP stołeczny ratusz - na 8 listopada zaplanowano spotkanie służb miejskich, Policji i Służby Ochrony Państwa, podczas którego przekazane zostaną informacje o przygotowaniach i gotowości do realizacji zadań, jak również zasady współpracy.

"Natomiast 11 listopada będzie działał sztab do koordynacji uroczystości i zgromadzeń na terenie Warszawy, a na terenie miasta będą skierowani obserwatorzy z upoważnienia Prezydenta m.st. Warszawy" – przekazały służby prasowe władz miasta.

Dodatkowo 11 listopada zostanie zwiększony stan osobowy operatorów kamer w Zakładzie Obsługi Monitoringu Miejskiego z zadaniem pilnej obserwacji wydarzeń na terenie miasta oraz zostanie zapewniona maksymalna ilość sił i środków ze strony Straży Miejskiej.

Zapewniono ponadto, że "Zarząd Dróg Miejskich jest w stałym kontakcie z wykonawcą odpowiedzialnym za prace na Rondzie Dmowskiego, który został poproszony o uprzątnięcie placu budowy i na kilka dni przed 11 listopada zostanie skontrolowana sytuacja na miejscu".

KW

Czytaj dalej:

Trzaskowski: Średniowieczny wyrok pseudotrybunału sparaliżował lekarzy

Trzaskowski o MN: Prokuratura stoi na straży chuliganów, którzy niszczyli Warszawę

„Andrzej Zybertowicz otrzyma tytuł belwederskiego profesora, to już pewne”

Koalicja Tuska z… Ziobrą? „Wspólny interes, by osłabić Kaczyńskiego i PiS”

"Ani jednej więcej". Na proteście Hołownia, Spurek i Tusk

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka