Wiceminister o nowych obostrzeniach. "Musimy stosować się do zaleceń"

PAP/Marcin Obara
PAP/Marcin Obara
Wszystko wskazuje na to, że w Polsce nie zostaną na razie wprowadzone dodatkowe restrykcje. - Nie planujemy wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w najbliższych dniach w związku z nasileniem epidemii - podkreślił w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Waldemar Kraska: Nie planujemy żadnych dodatkowych obostrzeń

Waldemar Kraska powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w trakcie długiego weekendu wszystkie wymogi bezpieczeństwa - dystans, noszenie maseczek - będą egzekwowane. - Musimy stosować się do tych zaleceń, to najprostsza, najtańsza metoda w walce z epidemią - mówił wiceminister.

W środę resort zdrowia poinformował o 18 500 nowych zakażeniach koronawirusem. Kraska pytany o to, czy w nachodzących dniach rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia w związku z nasileniem epidemii, wiceminister odparł: „nie planujemy żadnych dodatkowych obostrzeń, w tym regionalnych".

Czytaj też: Niepokojące wieści. Rzecznik Mariusza Kamińskiego zdradził, co wydarzy się na granicy

- Zmieniliśmy parametry dla wyznaczania strefy żółtej i czerwonej. Mają cztery razy wyższy próg, niż poprzednio. Staraliśmy się tutaj uwzględnić w tym parametrze skalę zaszczepienia mieszkańców danego powiatu, województwa oraz liczbę dostępnych łóżek covidowych - zaznaczył.

Szpitale na pełnych obrotach

Waldemar Kraska zapewnił również, że szpitale, szczególnie te opiekujące się pacjentami z COVID-19, będą pracować w normalnym trybie. - 11 listopada jest święto narodowe, więc grafik w placówkach jak przy świętach. 12 listopada jest normalnym dniem pracy. Ochrona zdrowia pracuje bez względu na to, czy jest święto czy go nie ma - przypomniał wiceminister.

W jesiennej fali, rok temu, region zaliczano do strefy czerwonej, gdy liczba zakażeń koronawirusem z 7 kolejnych dni przekroczyła 25 na 100 tys. mieszkańców, zaś żółtą, gdy wyniosła ponad 10 na 100 tys. mieszkańców. Od 24 października 2020 faktycznie cała Polska stała się czerwoną strefą z obostrzeniami w życiu gospodarczym, społecznym, edukacji, kulturze i sporcie. (PAP)

SW

Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości