TomaszSupel / Pixabay
TomaszSupel / Pixabay

Każdy powód do szczepienia jest dobry. Przykład? Pieniądze, dużo pieniędzy

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Epidemia koronawirusa nie zwalnia. Chorych przybywa i sytuacja raczej prędko się nie poprawi. Jednak istnieje skuteczna broń przeciwko pandemii. Są nią szczepionki, które zapewniają nam ochronę i ratują życie. Choć wiele osób wciąż nie jest przekonanych do szczepień, to jest masa innych powodów niż zdrowie, dla których warto się zaszczepić. Przykład? Pieniądze.

Ekspert: na szczepieniach wygrywamy wszyscy

Na początku warto zaznaczyć, że każdy powód do szczepienia jest dobry. Nie ma złych motywacji do szczepień, a są one nadal najskuteczniejszą metodą walki z COVID-19. Totalizator Sportowy zorganizował loterię by dodatkowo zachęcić Polaków do zaszczepienia się. A w loterii można było zgarnąć naprawdę ciekawe nagrody. Np. milion złotych.

W finałowym losowaniu 6 października swoich właścicieli znalazły dwie nagrody główne po 1 000 000 zł każda, a także dwa samochody Toyota C-HR. Tego dnia odbyły się także ostatnie losowania nagród miesięcznych i tygodniowych. Uroczyste przekazanie nagród głównych laureatom loterii odbyło się we wtorek 16 listopada. W loterii wzięły udział 4 371 115 dorosłe osoby, natomiast łączna pula nagród to aż 21 989 280 zł brutto. 

Warto jednak pamiętać, że w szczepieniach przede wszystkim chodzi o zdrowie i życie. Nie tylko nasze, ale też naszych bliskich oraz wszystkich członków społeczeństwa.

– Nawet ci z uczestników loterii, którzy nie wylosowali nagrody, i tak wygrywają zdrowie i bezpieczeństwo. Działali dla siebie, dla najbliższych i dla całej wspólnoty. Szczepimy się, bowiem profilaktyka jest najważniejsza, a choroba może być groźna. Warto zachęcać, tłumaczyć i wspierać ten proces. Każda dawka przybliża do zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich. Szczepmy się! – mówi dr Michał Sutkowski, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. 

image

Nawet stulatkowie się szczepią

Średnio dziennie rejestrowało się ponad 45 500 uczestników. Najstarsza zapisana osoba urodziła się w 1913 roku. Łącznie zapisało się 31 stulatków. Z kolei najwięcej zarejestrowanych liczyło między 40 a 49 lat. Ponad 52 proc. wszystkich biorących udział w loterii to kobiety. 

Poniższa tabela pokazuje, w których województwach padły poszczególne nagrody.

image

Przez cały czas trwania loterii były również przyznawane nagrody natychmiastowe, w których co 500. osoba spełniająca warunki wygrywała 200 zł, a co 2000. uczestnik – 500 zł. Te nagrody można było wypłacić w bankomacie, oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego. W przypadku nagród o wyższej wartości (losowanych), a takimi były wygrane tygodniowe, miesięczne 
i finałowe, przekazuje je bezpośrednio Totalizator Sportowy. Wyniki losowań zostały opublikowane na stronie: www.gov.pl/szczepimysie/loteria. 

W Loterii Narodowego Programu Szczepień wzięły udział osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września 2021 r. 

Zgodnie z rządowymi danymi na dzień 16 listopada br. w Polsce wykonano 39 971 172 szczepienia. W pełni zaszczepionych zostało 20 159 697 osób.

SW

Czytaj też: 

Szklanka dla Kamila. Skiba szczerze o nałogu Durczoka

Reżim Łukaszenki wszczyna śledztwo ws. Polski. Na granicy atakowali nie tylko imigranci

Były szef MON wprost o wojsku i wojnie z Białorusią. "Pierwszej wojny też nikt nie chciał"


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj46 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości