Poseł Konfederacji przerwał konferencję PiS. "To jest najobrzydliwsza forma segregacji"

Artur Dziambor. fot. Youtube
Artur Dziambor. fot. Youtube
Podczas konferencji posłów PiS prezentujących projekt ustawy ws. szczepień pracowników posłowi Konfederacji puściły nerwy. - Chcecie wprowadzić ustawę, która jest absolutnie najobrzydliwszą formą segregacji sanitarnej, jaką można sobie wyobrazić. Przecież wy jesteście obrzydliwi - krzyczał Artur Dziambor.

Dziambor przerwał konferencję PiS: "Jesteście obrzydliwi"

W Sejmie posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik na konferencji prasowej przedstawili założenia projektu ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Konferencję zakłócił poseł Konfederacji Artur Dziambor.

- Chcecie wprowadzić ustawę, która jest absolutnie najobrzydliwszą formą segregacji sanitarnej, jaką można sobie wyobrazić - powiedział. - Mówicie bzdury, że o tym rozmawialiście z jakimiś przedsiębiorcami, którzy wam mówili, że oni czekają na takie rozwiązania - dodał Dziambor. Hoc powiedział, że projekt ten przygotowano z inicjatywy przedsiębiorców.

Według Dziambora kolejnym krokiem będzie wprowadzenia obowiązku noszenia opasek tylko dla tych, którzy się zaszczepią.

Rychlik zachęcił Dziambora do udziału w pracach nad projektem w komisjach sejmowych. Z kolei Hoc poprosił Dziambora o założenie maseczki. Dziambor tłumaczył, że jest zwolniony z jej noszenia "ze względów chorobowych" i że ta maseczka "kompletnie nic nie daje".


Projekt ustawy umożliwiającej sprawdzenie, czy pracownik jest zaszczepiony

Czesław Hoc powiedział wcześniej PAP, że projekt poselski, przygotowany przez grupę posłów PiS, składa się trzech filarów.

- Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami – wskazał.

Drugi filar projektu dotyczy podmiotów leczniczych. - Szef każdego podmiotu leczniczego, np. hospicjum, będzie mógł dać zarządzenie o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika – powiedział Hoc. Dodał, że jeśli pracownik nie zaszczepi się, "będzie mogło się to wiązać z restrykcjami w postaci zwolnienia z pracy".

Hoc powiedział też o trzecim kluczowym elemencie projektu. - Jeśli przedsiębiorstwo wykaże certyfikat, że całe przedsiębiorstwo, wszyscy pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej – nie będą go dotyczyć żadne restrykcje – wyjaśnił.

Pytany o to, na jakim etapie są prace nad projektem, wyraził nadzieję, że będzie bardzo szybko procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia. - Dzisiaj będzie prawdopodobnie podany do laski marszałkowskiej – dodał. Zastrzegł, że jest to projekt, więc będzie jeszcze dyskutowany m.in. na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia.

Pierwsza o projekcie poinformowała w środę Interia.

Czytaj dalej:

image


KJ

Lubię to! Skomentuj239 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka