pasja1000 / Pixabay
pasja1000 / Pixabay

Wiceminister się wygadał, będzie kolejne wsparcie dla Polaków. Skorzystają miliony

Redakcja Redakcja Tarcza antykryzysowa Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Wiceminister finansów Piotr Patkowski zapowiedział w środę, że rząd zamierza przedstawić w ciągu tygodnia konkretne postulaty tarczy inflacyjnej.

Tarcza inflacyjna. Rząd przedstawi projekt w ciągu tygodnia

Piotr Patkowski przemawiał w Sejmie z powodu wniosku posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy żądali przedstawienia informacji bieżącej na temat "ubożenia społeczeństwa na skutek skokowego wzrostu cen i braku równoważącego go wzrostu dochodów, w szczególności osób zatrudnionych w sferze budżetowej".

Czytaj też: Ważne oświadczenie Andrzeja Dudy. Chodzi o dostęp dziennikarzy do strefy przygranicznej

- W ciągu tygodnia rząd i premier Morawiecki przedstawi konkretne postulaty "tarczy inflacyjnej". Pakiet osłonowy dla Polaków zarówno tych ubogich energetycznie, jak i milionów polskich rodzin (...) - powiedział wiceminister finansów.

Patkowski tłumaczył, że celem pakietu ma być złagodzenie konsekwencji podwyżek cen energii.

image

Tarcza inflacyjna jako bon?

Z kolei na początku listopada minister klimatu Anna Moskwa zapewniła, że tarcza jest już gotowa i ma wystartować w 2022 roku. - Całą grupę osób, które tego wsparcia osób potrzebują, nazywamy odbiorcami wrażliwymi. To emeryci, renciści, osoby, które funkcjonują na co dzień w systemie wsparcia finansowego niższych dochodów – oświadczyła Moskwa.

Minister dodała, że w tym ujęciu ze wsparcia będzie mogło skorzystać ok. 2,6 mln osób, jednak sytuacja jest cały czas analizowana i do pakietu kwalifikowane są kolejne grupy.

Jak informował wcześniej Patkowski w wywiadzie radiowym, wsparcie dla odbiorców wrażliwych będzie miało formę „bonu energetycznego”. (PAP)

SW

Przeczytaj też:


Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka