Salon24 leci z premierem na Litwę, Łotwę i do Estonii

Samolot rządowy z premierem Morawieckim na pokładzie szykuje się do lotu do Tallina. Fot. WP/Salon24.pl
Samolot rządowy z premierem Morawieckim na pokładzie szykuje się do lotu do Tallina. Fot. WP/Salon24.pl
Dzień dla Salonu24 i premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczął się wcześnie. Jest 4:20, jesteśmy na lotnisku wojskowym. O 5:30 wylatujemy do Tallina, gdzie premier spotka się z premier Estonii Kają Kallas.

W związku z kryzysem migracyjnym, który rozgrywa się od kilku miesięcy na naszych oczach, premier Mateusz Morawiecki spotka się z premierami Litwy, Łotwy i Estonii.

Polecamy:

Neofaszyści, antysemici i przeciwnicy lockdownu. Wrzawa w Austrii na ulicach

Protest aktywistek "Matki na Granicę" ws. losu imigrantów. "To jest ludobójstwo!"

Mateusz Morawiecki spotka się z premierami Litwy, Łotwy i Estonii

Dzisiejsza niedziela będzie dla premiera Morawieckiego bardzo pracowita. Na dziś zaplanowany jest wylot do trzech państw, które zmagają się z kryzysem migracyjnym. Salon24 będzie towarzyszył premierowi w tych wizytach. Pierwszym państwem, do którego polecimy jest Estonia. Tam o godz. 7:00 Morawiecki spotka się z premier Kają Kallas.

Zaledwie trzy godziny później będziemy już na Litwie, gdzie czeka nas spotkanie z premier Ingridą Šimonyte, a na 13:00 zaplanowane jest spotkanie z premierem Łotwy Artursem Krišjanisem Karinšem

Kolejne narzędzia szantażu

"Wszyscy widzimy intensywne działania inicjowane na Wschodzie – cyberataki czy manipulacje cenami i dostawami gazu, które mają na celu wywołanie kryzysu energetycznego. W rękach Rosji pojawiło się też nowe narzędzie szantażu – planowane uruchomienie gazociągu Nord Stream 2. Ostatnio jest to również organizowanie działań migracyjnych, które doprowadziły do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej" - pisał wczoraj premier.

Jak dodaje, "niestety, istnieją liczne przesłanki, że przez wiele miesięcy, a nawet lat, ten kryzys geopolityczny będzie kontynuowany". "To, że niektóre działania zostały częściowo wstrzymane, nie oznacza, że planowane w Moskwie ataki się zakończyły. Musimy wyciągać wnioski z działań Rosji w Gruzji czy na Krymie, na wschodniej Ukrainie. Informacje, które spływają do naszego kraju i do naszych sojuszników są niepojące" – podkreśla.

"Na jutro zaplanowałem pierwsze trzy spotkania – na Litwie, Łotwie i w Estonii, z premierami tych krajów" – poinformował premier. "Jako Unia Europejska i kraje sojuszu transatlantyckiego musimy być przygotowani na potencjalne zagrożenia oraz wypracować sprawne i skuteczne mechanizmy współpracy w obliczu kolejnych ataków i prowokacji" – dodaje.

" target="_blank">

WP

Czytaj dalej:

Niemcy przykręcają śrubę ws. koronawirusa. Godzina policyjna i lockdown w powiatach

"Pieszy lub rowerzysta nie miałby szans w zderzeniu z Tuskiem"

Tusk przyłapany na piractwie drogowym. Fala komentarzy

Zaszczepieni umierają na COVID, a czwarta dawka jest nieunikniona? Odpowiada ekspert

Bomba w Senacie. Marszałek Grodzki chce złapania sprawców

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka