Gdy wybuchł kryzys na granicy, zapadła się pod ziemię. Cichanouska przerywa milczenie

By Serge Serebro, Vitebsk Popular News - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92654824
By Serge Serebro, Vitebsk Popular News - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92654824
Swiatłana Cichanouska zabrała głos w sprawie kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy. - Wiem, że bronicie nie tylko polskiej, ale też unijnej granicy - powiedziała opozycjonistka.

Swiatłana Cichanouska o sytuacji na granicy

"Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy" - mówiła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska w rozmowie z Polsat News przeprowadzonej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

"Polska jest naszym sąsiadem, dlatego w pełni rozumiem, co teraz czujecie. Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy. Widzę, że jesteście bardzo krytykowani przez organizacje humanitarne, obrońców praw człowieka za nieodpowiednie traktowanie migrantów. Ale krytykować zawsze jest łatwo, gdy nie od ciebie zależy znalezienie rozwiązania problemu" - powiedziała Cichanouska.

Jak dodała białoruska opozycjonistka, "rządzący w Polsce rozumieją, że migranci są zakładnikami reżimu, że to poprzez nich próbuje on wywierać presję na Polskę, mścić się za polskie wsparcie dla sił demokratycznych na Białorusi". "Kryzysem na granicy białoruski reżim chce wymóc na Unii Europejskiej wszczęcie z nim rozmów i uznanie go za prawowitego przedsstawiciela władz" - wskazała. (PAP)

SW


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka