Senator jest za segregacją sanitarną? "Chciałbym wiedzieć, kto w firmie jest zaszczepiony"

Senator Jacek Bury zarzuca Konfederacji, a w szczególności Grzegorzowi Brunowi, akcję przeciwko szczepionkom. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Senator Jacek Bury zarzuca Konfederacji, a w szczególności Grzegorzowi Brunowi, akcję przeciwko szczepionkom. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Senator Polski 2050 był gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie "Jastrzębowski wyciska". Jacek Bury skrytykował posłów Konfederacji za to, że głoszą teorię o szkodliwości szczepionek.

Senator Jacek Bury jest członkiem Ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Jest także przedsiębiorcą. Jego firma działa m.in. w branży transportowej. Wyznał, że jako szef chciałby wiedzieć, kto z jego pracowników jest zaszczepiony.

Zobacz inne rozmowy z programu "Jastrzębowski wyciska":

Senator Jacek Bury na temat szczepień

Senator Jacek Bury zarzuca Konfederacji, a w szczególności Grzegorzowi Brunowi, akcję przeciwko szczepionkom. - Szczepionki pozwalają przejść łagodniej COVID, są wynalazkiem nowoczesnym i dobrym. Jeżeli ktoś chce się zaszczepić i mieć mniejsze ryzyko zachorowania i śmierci, to niech się zaszczepi. Jeżeli ktoś nie chce, to jest jego wolność, ale informujmy się - powiedział Bury.

- A Konfederacja rżnie głupa, że szczepionki są złe, a sami idą się szczepić - wypalił gość programu. 

Senator Polski 2050 o weryfikacji szczepień

Senator Bury odniósł się też do proponowanego przez PiS projektu ws. weryfikacji szczepień przez pracodawcę

- Nie wstydźmy się mówić: "Ja nie jestem zaszczepiony". Gdybym w firmie wiedział, kto jest zaczepiony, a kto nie mógłbym posadzić zaszczepionych w jednym pokoju, bo niektórzy moi pracownicy często w rodzinie mają kogoś, kto nie może przyjąć szczepionki i boją się, że przyniosą chorobę do domu - powiedział polityk.  Prawdopodobieństwo zachorowania wśród zaszczepionych jest dużo mniejsze i takie są fakty - dodał. 

Prowadzący zarzucił gościowi, że niektórzy mogliby go posądzić o chęć segregacji sanitarnej.

- Jaka segregacja? Szczepionka nie jest informacją o chorobie. Wstydzimy się tego, że przyjmujemy suplementy diety? - odparł gość Jastrzębowskiego. 

Zobacz całą rozmowę z senatorem Jackiem Burym:

Czytaj dalej:


image

KJ

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka