Apel żony premiera, Iwony Morawieckiej, ws. sprzedaży ziemi na Oporowie.
Apel żony premiera, Iwony Morawieckiej, ws. sprzedaży ziemi na Oporowie.

Apel żony premiera, Iwony Morawieckiej, ws. sprzedaży ziemi na Oporowie

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 132
Zwracam się z prośbą o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji oraz rzetelność w podawaniu szczegółów przeprowadzonej przeze mnie sprzedaży ziemi na wrocławskim Oporowie oraz o nienaruszenie moich dóbr osobistych - napisała żona premiera Iwona Morawiecka w przesłanym PAP oświadczeniu.

Oświadczenie Iwony Morawieckiej

Iwona Morawiecka w przesłanym PAP oświadczeniu wskazała, że zakup ziemi na wrocławskim Oporowie odbył się w 2002 roku, po cenach rynkowych, bez preferencji cenowych i w pełni w zgodzie z obowiązującymi przepisami i zasadami obrotu nieruchomościami. "Rynkowy poziom ceny został potwierdzony dwoma operatami szacunkowymi wykonanymi przez dwóch różnych biegłych z zakresu obrotu nieruchomościami" - zapewniła.

Dodała, że w 2012 roku wykupiony został właściciel 25 proc. w/w ziemi. "Bez tego wykupu samodzielne dysponowanie nieruchomością było niemożliwe. W związku z powyższym łączna cena zakupu (rok 2002 oraz 2012) oraz koszty (PCC, notarialne, inne) wyniosła około 2,6 mln złotych" - wskazała.

Polecamy:

Co PiS chce przekazać Le Pen i Salviniemu? Rzecznik partii zdradził, jakie mają zamiary

Nowy świąteczny plakat Warszawy pod ostrzałem. Jaki znalazł na nim ukryte przesłanie

"Ceny transakcji odpowiadają wartościom rynkowym"

"Zgodnie ze składanymi przeze mnie wcześniej deklaracjami, w podpisanej przeze mnie umowie sprzedaży, kupujący zostali zobowiązani do nieodpłatnego przekazania miastu Wrocław części działki potrzebnej do przeprowadzenia inwestycji publicznej polegającej na budowie dróg i chodników na tym terenie, co potwierdza następujący zapis w akcie notarialnym: »Sprzedająca zobowiązuje Stronę Kupującą, aby w chwili uchwalenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przekazała, na żądanie i na warunkach określonych przez Urząd Miejski we Wrocławiu (w tym nieodpłatnie) części nabywanych Nieruchomości, które zgodnie z zapisami nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczone będą pod budowę pasa jezdni oraz chodnika. Kupujący zobowiązują się wykonać powyższy zapis«” - poinformowała Morawiecka.

W oświadczeniu podała, że cena sprzedaży wyniosła 14,9 mln złotych. "Ostatnia wycena wykonana około 2 lata temu, także przez biegłego, określała wartość nieruchomości na około 14 mln złotych" - zaznaczyła.

"Na przestrzeni blisko dwudziestu lat cena nieruchomości w Polsce uległa zmianie. Zarówno w momencie zakupu jak i obecnie podczas sprzedaży, ceny transakcji odpowiadają wartościom rynkowym" - podkreśliła żona premiera.

"W związku z powyższym zwracam się z prośbą o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji oraz rzetelność w podawaniu szczegółów przeprowadzonej przeze mnie sprzedaży oraz o nienaruszenie moich dóbr osobistych" - napisała Morawiecka.

KW

Czytaj dalej:

Atak na kandydata na prezydenta Francji podczas jego wiecu wyborczego

Sędzia Sądu Najwyższego odchodzi. Nie zgadza się na uleganie "naciskom TSUE"

A jednak! Morawiecki zapowiedział wzmocnienie obostrzeń. Co z niezaszczepionymi?

Plany Putina są niezbadane, ale scenariusz wojenny jest możliwy

AgroUnia. Może zepchnąć PSL pod próg wyborczy, a PiS pozbawić większości w nowym Sejmie

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka