Obowiązkowe szczepienia w Polsce. Minister Niedzielski zdradził datę

Adam Niedzielski. Fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Adam Niedzielski. Fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych – ogłosił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od połowy grudnia 2021 nowe obostrzenia

Najnowsze rządowe plany w związku z pandemią:

Planowane obniżenie limitów z 50 proc. do 30 proc.

Od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna w szkołach podstawowych i w średnich; po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym. 

Od 15 grudnia w transporcie zbiorowym limit do 75 proc.


Od 15 grudnia obniżone limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Od 15 grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.


Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.


Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.


Polecamy:

Polskie dzieci dyskryminowane w szkole w Walii. Rodzice stają do walki

Agrounia chce być Samoobroną, zagraża głównie PiS-owi. A PSL dogada się z Hołownią

Obowiązkowe szczepienia

– Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Niedzielski.

Wskazał, że "perspektywa marca jest tym okresem, w którym szczepienia powinny być wykonane, bo potem oczywiście, jak wejdziemy w okres od 1 marca, będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy".

KW

Czytaj dalej:

Niemcy mają nowy rząd. Pierwsza decyzja: Zniesienie zakazu reklamowania aborcji

Walka między warszawskimi squatami. Lecą race, petardy i cegły

Ważny polityk lewicy o obowiązkowych szczepieniach: Są potrzebne; to rząd zawiódł

Co Polacy sądzą o certyfikatach covidowych. Gdzie powinny obowiązywać

Nowe oblicze niemieckiego antysemityzmu. „Żydowska gwiazda” na sklepach

Lubię to! Skomentuj158 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości